'Yeni devlet kuruyoruz, kurucu lideri Tayyip Erdoğan' diyen isim Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla yeni atamalar gerçekleştirdi. Bir televizon programında, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözleriyle tepki çeken Ayhan Oğan ise Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atandı.

'Yeni devlet kuruyoruz, kurucu lideri Tayyip Erdoğan' diyen isim Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atandı

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Receo Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yeni atamalar gerçekleşti. Ayhan Oğan ve Hamza Gedikoğlu Cumhurbaşkanı danışmanlığına atandı.

Oğan, AKP MKYK üyesi iken 2017’de katıldığı bir televizon programında, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözleriyle tepki çekmişti.

Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Muğla İl Müdürlüğüne Aydın İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Amasya İl Müdürlüğüne Ahmet Kurt, Tekirdağ İl Müdürlüğüne Ülkü Uslu, Osmaniye İl Müdürlüğüne Hamit Coşkun getirildi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yeni atamalar

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe Mustafa Koç, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Mustafa Çelik, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Mustafa Demirkıran, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Mahmut Danayiyen, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Yasin Özdemir, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Ali Osman Bebek, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Cemil Boz, Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Coşkun Güven, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Emrah Yüksel Babuşcu, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Ebu Bekir Kayhan, Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bahattin Yetim, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Arif Özsoy ve Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne de İsmail Hakkı Kasapoğlu’nun atamaları yapıldı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler