Yeni Akit’e göre ‘ülkücü’ kadın ‘kendisine ülkücü süsü vermiş’

Yeni Akit Gazetesi, Alparslan Türkeş, bozkurt ve MHP’nin üç hilal görüntülerinin olduğu duvarın önünde “Ankara’nın Bağları” türküsü eşliğinde İpek Er’e yönelik tecavüz ile Sakarya ve Afyon’da Kürt işçilere yönelik saldırıları dans ederek kutlayan kadını “kendisine ülkücü süsü vermiş bir genç kadın” olarak tanımladı.

Yeni Akit’e göre ‘ülkücü’ kadın ‘kendisine ülkücü süsü vermiş’

Yeni Akit Gazetesi İpek Er’e yönelik tecavüz ile Sakarya ve Afyon’daki Kürt işçilere yönelik saldırıları “Ankara’nın Bağları” türküsü eşliğinde dans ederek kutlayan kadını “kendisine ülküsü sürü vermiş bir genç kadın olarak” tanımladı.

Irkçı kadın yayımladığı videoda, Türkiye’deki faşist hareketin en bilinen simgeleri olan bozkurt, Alpaslan Türkeş, üç hilal ile Göktürk harfleriyle “Türk” yazısının olduğu duvarın önünde bulunuyor. Videoyu paylaşan kadının “ülkücü” olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bunu rağmen Yeni Akit “kendisine ülkücü süsü vermiş genç bir kadın” diyerek gerçeği tersyüz etmeye çalışıyor.

Besbelli ki AKP-MHP İttifakı’na zeval gelmesin telaşında Yeni Akit Gazetesi. Irkçı kadının videosunun sosyal medyada çok güçlü bir tepkiyle karşılanmış olması Yeni Akit Gazetesi’nin eteklerini tutuşturmuş.

 

İşte Yeni Akit’in haberi:

“Dün sosyal medyada dolaşıma sokulan skandal bir video büyük tepki çekti.

Kendisine ülkücü süsü vermiş genç bir kadın Türk bayrağının önünde “Ankara’nın Bağları” türküsüyle idans ederek Kürt vatandaşları hedef alan sözler sarfetti.

Provokatif videoda kadın, Batman’da Uzman Çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırıda bulunduğu 18 yaşındaki İpek Er’in intihar etmesi, Sakarya’da Güneydoğu’dan gelen mevsimlik işçilere ve Afyonkarahisar’da inşaat işçilerine yapılan saldırıları öven cümleler söyledi.

Sosyal medyada tepki

Skandal videonun sosyal medyada yayılmasıyla provokatör kadının tutuklanması için çağrıda bulunuldu. Twitter’da "ırkçıkadıntutuklansın" etiketi ile çok sayıda paylaşım yapıldı.

Kullanıcılar prokatör sözlerle toplumu ayrıştırmaya kalkışan kimliği belirsiz kadına tepki gösterdi.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler