Yeni Akit bildiğiniz gibi; 8 liralık zammı ‘müjde’ diyerek duyurdular

Kamu emekçilerinin maaşlarına yine komik rakamlarla zam yapıldı. Kamu çalışanlarının eş ve çocuklarına verilen aile yardımlarına oldukça düşük rakamlarla yapılan zam, yandaş medya tarafından ‘müjde’ olarak servis edildi.

Yeni Akit bildiğiniz gibi; 8 liralık zammı ‘müjde’ diyerek duyurdular

Kamu emekçilerine yönelik oldukça düşük ve komik rakamlarla yapılan zamlara bir yenisi daha eklendi. AKP'nin yayın organı Yeni Akit, “müjde” diyerek duyurduğu zam haberinde, toplu sözleşme görüşmelerinde kamu emekçilerinin sosyal ve mali haklarında iyileştirmeler yapıldığını iddia etti.

Eş yardımına 8 TL’lik zam

Kamu emekçilerinin çalışmayan eşlerine yönelik verilen 219 liralık ücret, Ocak ayında 8 liralık zamla 227 liraya çıkacak. Çocuk yardımı tutarı ise 0-6 yaş için 51.35, 6 yaş üstü için 25.68 lira olarak uygulanıyor. Çocuk yardımına yönelik yapılacak zam ise 2019’da gelecek.

2 sene sonra uygulanacak zamları duyurdular

Çocuk yardımı tutarına yapılacak zam Temmuz 2019'a bırakıldı. Bu uzun süreye rağmen yapılacak zamlar oldukça düşük seviyede.  0-6 yaş için 10 lira zam uygulanacak. 6 yaş üstü çocuklara verilen ücret için yapılan zam 5 lira bile değil.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler