Yaşasın Ayasofya ibadete açıldı!

Sosyal medya fenomeni “Oyun yazarı, senarist, oyuncu, yönetmen, kovulma garantili tv ve radyo programcısı” Turgay Yıldız, Ayasofya’nın müzeden camiye dönüştürülerek ibadete açılmasını “Yaşasın Ayasofya İbadete Açıldı!” videosuyla hicvetti.

Yaşasın Ayasofya ibadete açıldı!

 

SiyasiHaber

Twitter hesabında kendisini “Oyun yazarı, senarist, oyuncu, yönetmen, kovulma garantili tv ve radyo programcısı” olarak tanımlayan komedi sanatçısı Turgay Yıldız, Ayasofya’nın müzeden camiye dönüştürülerek ibadete açılmasını “Yaşasın Ayasofya İbadete Açıldı!’ videosuyla hicvetti.

Video, Almanya’daki bir yakını telefonla arayan Turgay Yıldız’ın “Müjdemi isterim Ayasofya ibadete açıldı sözleriyle” başlıyor. Turgay Yıldız, telefon görüşmesinin devamında, “Yok hala işsiziz abi. İşsizlikle ilgili bir gelişme yok. Ama Ayasofya ibadete açıldı Raif abi. Enflasyon hala yüksek abi ama Ayasofya ibadete açıldı abi, o iyi oldu. Yok abi yok barolarla ilgili bir gelişme de yok ama Ayasofya ibadete açıldı abi. Yok gazeteciler hala içerde yatıyor abi, ama Ayasofya ibadete açıldı abi… Açlık grevindekiler düzenli açlık grevlerini yapıyor. Onda bir sıkıntı yok abi, ama Ayasofya ibadete açıldı… Tiyatrolar da kapalı abi. Ama Ayasofya ibadete açıldı abi, müjde yani. Çok iyi oldu. Gel Almanya’dan iki rekat namaz kılak gel. Bütçe ne abi ya, sende benden fazla şey biliyon Raif abi, nasıl Alamanya’da yaşıyorsan...Yolsuzluk, yoksunluk, yasaklar… 3Y… ha üçü de duruyor abi. Gelirsen üçünü de görebilirsin. Yoksulluk da var, yolsuzluk da var, yasaklar devam ediyor. Ama Ayasofya ibadete açıldı. Alo, Alo… Adam heyecandan telefonu kapattı ya la… Belli ki o da hemen bir an önce gelip bi namaz kılayım dedi zaar” diyor.

… Turgay Yıldızz’ın diğer videolarını izlemek için TIKLAYIN

 

Turgay Yıldız kimdir?

Turrgaz Yıldız, 50 bine yakın takipçisi bulunan youtube kanalında kendisini şöyle tanımlıyor:

“Bir çocukluk düşüyle başlayan tiyatro eğitimi, ardından televizyonda diziler, sunuculuklar, yazarlık, oyun müzikleri, yönetmenlik, tiyatroyla geçen uzun yıllar, Flash TV ile başlayan ve döneminde efsaneleşen ön adı değişse de sonu değişmeyen politik mizah içerikli kahve programları (Nargile Kahvesi, Sabah Kahvesi, Akşam Kahvesi, Türk Kahvesi)... Beş ekrandan bir radyodan kovuluş ve sosyal medyada seyirciyle buluşuş :) Derdin ne diye soranlara; ülke ve dünya gündeminde bizi ırgalayan ne varsa mizahın ince eleğinden geçirip sizleri bir nebze olsun güldürmek, yaranıza merhem olmak, dertlerinizle hemhal olmak istiyorum. Belki eksik belki gedik ama yalansız riyasız lafı dolandırmadan, ipliği olanların ipini pazara çıkarmaya çalışıyorum. Sürç ü lisan edersem affola. Unutmayınız gülmek her şeye rağmen devrimci bir eylemdir. Eylemlerimiz artarak sürecek :))”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler