Yalandan kim ölmüş Yeni Akit!

Dolar’ın tırmanışa geçmesi üzerine eleştirilerin hedefi olan Berat Albayrak’a sahip çıkmak için açılan #BeratAlbayrakınYanındayız hastagını Yeni Akit “Berat Albayrak'a destek çığ gibi büyüyor!” şeklinde haberleştirdi. Lakin kazın ayağı öyle değil. Bu hastag altında Albayrak’e destekten çok eleştiri var.

Yalandan kim ölmüş Yeni Akit!

Twitterda #BeratAlbayrakınYanındayız hastagı şu saatlerde 200 bini geçmiş durumda. Bunu Yeni Akit Gazetesi “Berat Albayrak'a destek çığ gibi büyüyor! On binlerce vatandaş ‘istifa’ diyenlere cevap verdi” şeklinde haberleştirdi. Oysa ki bu hastag altında yapılan yorumların çok büyük bir çoğunluğu Albayrak’ı yerden yere vuruyor, istifasını talep ediyor. Yeni Akit her zaman yaptığı gibi gerçekleri çarpıtıyor yine.

Sosyal medya AKP İktidarı’nın kabusu. Meclis’te yeni sosyal medya düzenlemesinin yasalaşmasının nedeni de bu. Lakin mızrağın çuvalı sığması mümkün değil. Bugün bu hakikat bir kez daha ortaya çıktı.

Doların 7.5 liraya doğru tırmanışa geçmesi üzerine Berat Albayrak’a “istifasının” gündeme getirilmesi üzerine AKP trolleri  #BeratAlbayrakınYanındayız hastagıyla bir kampanya başlattı. Birkaç saat sonra kampanyayı başlatanlar, kendi oyunuyla kündeye gelen güreşçi pozisyonuna sürüklendiler.

Berat Albayrak’a destek için açılan hastag altında yapılan paylaşımlarda Albayrak’a destek veren paylaşımlardan daha fazla paylaşımda Albayrak yerden yere vuruldu, istifası istendi. Bu haberi yaptığımız esnada da gelişme bu yöndeydi. Ne diyelim… Yalandan kim ölmüş Yeni Akit!

Yeni Akit Gazetesi haberine şöyle veriyor:

“Dövizdeki artışın ardından gayri milli duruş sergileyen kesimler, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için istifa çağrıları yaptı. Ekonomik verilere bakmadan sadece döviz üzerinden Bakan Albayrak'ı hedef alanlara cevap, sağduyulu vatandaşlardan geldi.”

”On binlerce Twitter kullanıcısı, Berat Albayrak'ın yanında olduklarını gösteren mesajlar paylaştı. #BeratAlbayrakınYanındayız etiketi kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Etikete şimdiden 162 bin tweet atıldığı görüldü.”

Twetterda yapılan Albayrak’a destek paylaşımlarından bazıları aktarılmış haberde. Albayrak’ı bu hastag altında eleştiren paylaşımlara ise yer verilmemiş.

Yeni Akit’in destek paylaşımlarından kimi örnekler de şunlar:

Doç. Dr. Sare Aydın: "Pandemiye ve aralıksız devam eden finans saldırılarına rağmen gece gündüz çalışarak milli ekonomi hedefi için büyük gayret gösteren Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Berat Albayrak'ın yanındayız" ()

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Tarafımız belli. Küresel çetelere karşı elbette kendi ülkemizin yanındayız. Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Berat Albayrak'ın yanındayız.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan: Yolu doğru olanın yükü ağır olur. Hayırlı cumalar. Berat Albayrak'ın yanındayız.

Nedense aşağıdaki paylaşımları görmemeyi tercih etmiş Yeni Akit. Biz bir kısmını aktarıyoruz sadece. Bu hastag altında yapılan paylaşımlara girip haberimizin doğru olup olmadığını test edebilirsiniz.

“#EkonomiMasalıBitti fakat bir el #BeratAlbayrakinyanindayiz diye boş argümanlarla, görüneni daha da bariz kılmak adına twit attırıyor herkese. Destek adı altında ters köşe. Muhalif olmayan birilerinin bu tt’yi avuçlarını ovuşturarak keyifle takip ettiklerine eminim”

ber1

“Tek diyeceğim Allah akıl fikir versin bu tagı açanlara... #BeratAlbayrakınYanındayız”

ber2

“Bu memlekette ekonomi prof.falan yokmu kardeşim.. neden illa da berat albayrak, damat diyemi.. yapamıyor işte, onuruyla istifa etsin ,geldiğinden beri memlekete ettiğini bırakmadı..hala hikayeden yok milli duruş, yok vatan millet sakarya.. #BeratAlbayrakınYanındayız”

ber3

“Dışarda Katar dışında tüm ülkeler düşman, içerde hükümeti destekleyen vatandaş dışındaki herkes hain #BeratAlbayrakınYanındayız diyenlerin doları varsa haklılar yanında olmakta 8 9 olursa belki daha çok yanında olursunuz. Yazık.. "Tepki gösterenlerede hain demeyi bırakın artık!!"”

ber4

“Aptal ordusunun bu kadar iyi organize olması beni şaşırtıyor. #BeratAlbayrakinyanindayiz #beratalbayrakistifa #dolar7 #istanbulsozlesmesiyasatir”

ber5

“nankörler sizi kiram 300 doların altına inmiş ekonomi kötü diyenler biraz utanır mı şimdi

ber6

“Bakanları, milletvekilleri, trolleri hepsi korkudan sıraya dizildiler #BeratAlbayrakınYanındayız tweeti atmak için. Biliyorlar çünkü, onurlarını sattıkları Pelikan korku çetesi en ufak falsolarında hayatlarını karartır.”

ber7

“Yazık kafanıza #BeratAlbayrakinyanindayiz”

ber8

"#BeratAlbayrakınYanındayız diyenlerin çoğu evine ekmek goturemiyor  hâlâ onu savunmaya çalışıyorlar çıkarın artık şu at gözlüklerini de gerçekleri görün”

ber9

“Taktigi cozduk. Dolari euro yu 10₺ ye getirip paradan bir sifiri bi aticaz dolar da euro da 1₺ olucak. Amerika ve butun avrupa onumuzde diz cokucek #BeratAlbayrakınYanındayız"

ber 10

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler