Urfa'da abisinin ve dayısının cinsel istismarına uğrayan 14 yaşındaki kız çocuğu, doğum yaptı

Urfa’da 14 yaşındaki A.B. karın ağrısı şikâyetiyle annesi ve ablası ile gittiği Siverek Devlet Hastanesi’nde doğum yaptı. A.B. ifadesinde dayısı M.İ. ve abisi M.B.’nin birçok kez cinsel istismarına maruz kaldığını söyledi.

Urfa'da abisinin ve dayısının cinsel istismarına uğrayan 14 yaşındaki kız çocuğu, doğum yaptı

 

AKP'nin kadınların kazanımı olan İstanbul Sözleşmesi'nden çıkma girişimine karşı tepkiler sürüyor. Kadınlar hergün sokaklarda 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır' çığlıkları atıyor. Karşılaştığımız kadına ve çocuğa yönelik şiddet ve istismar haberleri, İstanbul Sözleşmesi'nin kadını ve çocuğu koruma konusunda hayati bir önem taşıdığını ortaya koyuyor. 

Urfa'da 14 yaşındaki A.B., karın ağrısı şikayetiyle gittiği Siverek Devlet Hastanesi'nde doğum yaptı; ifadesinde dayısı M.İ. ve abisi M.B.’nin birçok kez cinsel istismarına maruz kaldığını söyledi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, emniyetteki ifadesinde sanık dayı M.İ. mağdur A.B’nin kendisini birlikteliğe zorladığını belirterek kendisinin kör olduğunu söyledi. Suçlamaları emniyet ve savcılık ifadesinde kabul eden M.B. kardeşinin kendisi ile birlikte olmak istediğini, kendisinin de kabul ettiğini söyledi. Mahkeme aşamasında ise M.B. savcılık ve emniyet ifadelerini değiştirerek suçlamaları kabul etmedi.

Anne S.B. ise kızının kilo aldığını fakat hamile olduğunu bilmediğini söyleyerek, “Kızım böyle konulara meyilli birisi değil. Hamile olduğunu ilk defa hastahanede öğrendim. Kızıma kesinlikle zorla bir şeyler yapıldı” dedi.

 

'Hapishaneden çıktıklarında beni döverler'

A.B. duruşmalarda dayısı ve abisinden şikâyetçi olmadığını belirterek, “Çünkü abim ve dayım ceza alırlarsa hapishaneden çıktıklarında beni döverler. Aileme teslim edilmek istiyorum” dedi.

 

Mahkeme 24 yıl hapis cezası verdi

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi ise kararı bozararak mağdur A.B’nin doğum yaptığı sırada biyolojik yaşının öğrenilmesi ve bebeğin babasının kim olduğunun sorulmasını isteyerek kararı bozdu. Dosyaya bakan Siverek 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise sanıklara ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan beraat, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan ise 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. . Hüküm ile birlikte tutukluluklarına devam kararı verildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler