Türk Tabipleri Birliği'nden Sağlık Bakanı Koca'ya çağrı: Ölüyoruz, iş birliği yapın

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Covid-19 salgınında 5’i bu ay olmak üzere 32 kişiye ulaşan hekim ölümleri konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundu.

Türk Tabipleri Birliği'nden Sağlık Bakanı Koca'ya çağrı: Ölüyoruz, iş birliği yapın

 

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan hekim ölümlerine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada, "Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi olarak söz konusu ölüm ve hastalıklara engel olacak, azaltacak uygulamaları sizinle yüzyüze görüşmek istiyoruz" denildi.

Çağrıda "Ölen sağlık çalışanları sayısında Dünya’da ilk sıralarda yer alındığı" vurgulanırken, önerilen tedbirlerin uygulanmaması halinde hekim ölüm sayılarının çok daha vahim bir hal alacağı" kaydedildi.

Türk Tabipler Birliği’nin açıklamasında "Yapılması gereken bir an önce hayata geçirilmediği takdirde. önümüzdeki sürecin daha da ağırlaşarak devam edeceğinden kaygı duyuyoruz. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi olarak söz konusu ölüm ve hastalıklara engel olacak, azaltacak uygulamaları sizinle yüzyüze görüşmek istiyoruz. Bu bilgi alışverişinin karşılıklı tarihsel sorumluluğumuz olduğu düşüncesindeyiz. " denildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler