TGS’den Erdoğan’a: Siz kutsal değilsiniz, sizden korkmuyoruz!

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), FOX Haber spikeri Fatih Portakal'ı savcılığa şikayet eden AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. TGS, ‘Siz kutsal değilsiniz, bizi yargı sopasıyla susturamayacaksınız’ diyerek eleştiriyi şikayet eden Erdoğan’a sert tepki gösterdi.

TGS’den Erdoğan’a: Siz kutsal değilsiniz, sizden korkmuyoruz!

Gazeteci Fatih Portakal, Erdoğan'ın koronavirüsle mücadeleyi Tekalif-i Milliye Emirleri'ne (*) benzetmesine, "Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de!" sözleriyle tepki göstermişti. AKP Genel Başkanı Erdoğan da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak gazeteci Portakal’ı şikayet etmiş, Erdoğan'ın suç duyurusunun hemen ardından bir suç duyurusu da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılmıştı. BDDK Hukuk İşleri Daire Başkanlığı, sunucu Fatih Portakal'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımın, bankacılık ve finans sistemine yönelik 'gerçeğe aykırı ve maksatlı ifadeler' olduğunu savunmuştu.

 

“Kutsal değilsiniz susturamayacaksınız “

Erdoğan ve BDDK’nın suç duyurusuna tepki gösteren Gazeteciler Sendikası, şu açıklamayı yaptı:

“Üyemiz Fatih Portakal hakkında Cumhurbaşkanı ve BDDK suç duyurusunda bulundu. Gerekçe 'halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler' kullanmak.

Sn. Cumhurbaşkanı siz kutsal değilsiniz, sizden farklı düşünmek suç değil, sizden korkmuyoruz.

Bizi yargı sopasıyla susturamayacaksınız.”

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler