Taksim'de bir doktor LGBTİ+ hastayı tedavi etmedi

Taksim İlkyardım Hastanesi acil servisine giden M.P. nöbetçi doktor tarafından hakaretlere uğradı. Ayrımcı doktor, M.P'ye şişe fırlatmaya kalktı ve tedavi etmeyi reddetti

Taksim'de bir doktor LGBTİ+ hastayı tedavi etmedi

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisindeki görevli bir doktor LGBTİ+ M.P.'yi tedavi etmeyi reddetti ve saldırdı.

Bir AVM'de çalışan M.P., yaşadıklarını ETHA'ya anlattı. 

M.P., eklem ağrılarının artması üzerine 15 Ağustos Cumartesi öğlen saatlerinde Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti. Acil servis doktoruna şikayetlerini anlatmasına rağmen ayrıntılı tetkik yapılmadan, sadece ağrı kesici iğne verilerek hastaneden gönderildi. İğnenin etkisi geçince ağrıları tekrarlayan M.P, tekrar Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. 

 

"Doktor, sana bakmam ibne dedi ve şişe fırlatmaya kalktı"

M.P., acil serviste başka bir doktor kendisini karşıladı. M.P., sabahki durumunu anlattı, doktorun kendisiyle yeterli ilgilenmediğini söyledi. M.P., yaşananları şöyle anlattı: 

"Bunun üzerine nöbetçi doktor, sinirli bir konuşmaya başladı. Ayağa kalkarak, "oğlum" diye bağırmaya başladı. Eliyle 'çık' işareti yaparak masadaki dezenfektan şişesini fırlatmaya kalktı. O ana kadar güvenlik hiçbir şekilde müdahale etmemişti. 'Ben sana bakmam ibne' diyerek dezenfektan şişesini eline aldı ve güvenliklere 'atın şunu dışarı' dedi."

 

Güvenlik: seni burada tedavi edecek doktor yok

Doktorun saldırısının şiddetlenmesi üzerine güvenliğin, "hocam ne yapıyorsunuz" dediğini ve kendisini dışarı çıkardığını aktaran M.P., "Ben de güvenliğe tedavi olmadan hastaneden gitmeyeceğimi söyledim. Farklı bir  doktorun beni tedavi etmesini istediğimi belirttim onlar da bana 'burada seni tedavi edecek doktor yok' dedi" ifadelerini kullandı. 

 

Polis, şikayetçi olmaması için uyardı

Başka bir hastaneye giden ve tedavi olan M.P., tedavisinden sonra Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek kendisine saldıran doktorla görüşmek istedi. Doktor söylediklerini inkar etmeye başladı, doktor ve güvenlikçiler arasında gerilimli konuşma devam etti. Tartışma alanına gelen polislerden biri M.P.'yi gözaltına almakla tehdit etti. Bir diğeri ise elinde kanıt olmadığı bu nedenle hiçbir şey ispat edemeyeceği yönlü konuşmalarla şikayetten vazgeçirmeye çalıştı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler