SYKP 3'ncü Kongresi tamamlandı: Yeni eş genel başkanlar Canan Yüce ve Cavit Uğur

13-14 Ekim tarihlerinde Ankara'da toplanan Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) 3'ncü Olağan Kongresi tamamlandı. Kongrenin son gününde yeni Parti Meclisi belirlenirken, partinin yeni eş genel başkanları Canan Yüce ve Cavit Uğur oldu.

SYKP 3'ncü Kongresi tamamlandı: Yeni eş genel başkanlar Canan Yüce ve Cavit Uğur

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi'nin (SYKP) 'Diren, Birleş, Yeniden Kur' şiarıyla 13-14 Ekim tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirdiği 3'ncü Olağan Kongresi tamamlandı. İki günlük tartışmaların ardından yeni Parti Meclisinin seçildiği kongrede, gerçekleştirilen oylamanın ardından Canan Yüce ve Cavit Uğur partinin yeni eş genel başkanları oldular.

Seçimin ardından partinin önceki dönemdeki eş başkanları  Ahmet Kaya ve 21 Haziran'da HDP Adana Milletvekili olan Tülay Hatimoğulları sahneye çağırıldı. Kaya ve Hatimoğulları'na 2 yıllık çalışmalarından dolayı teşekkür edilen kongrede, önceki dönem eşbaşkanlarla birlikte sahneye çağrılan Yüce ve Uğur'a da başarılar dilendi.

Kongrenin ardından yeni seçilen Parti Meclisi toplayacak olan SYKP, Merkez Yürütme Kurulu'nu (MYK) ise bu toplantıda seçecek.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler