Süleyman Soylu’nun hedef gösterdiği Barış Atay’a saldırı!

Hatay Milletvekili Barış Atay, İstanbul Kadıköy'de 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atay, dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilmişti. Atay'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Süleyman Soylu’nun hedef gösterdiği Barış Atay’a saldırı!

 

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay'a, beş kişilik bir grup, gece 01.30 sularında, Kadıköy'de arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekândan çıkarken "vatan haini" diyerek saldırdı.

T24’ten Gözde Yel’in haberine göre, grubun yere düşürdükten sonra tekmelemeye başladığı Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde travma ve kaburgalarında kırık şüphesiyle tedaviye alındı. 

Yaklaşık 3 saat önce tedavisi tamamlanan Atay, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, “Şu an iyiyim, ciddi bir şey yok. Salı günü basın açıklaması yapacağız” dedi.

Atay’ın saldırganlar hakkında şikayetçi olacağı belirtilirken, saldırgan grubun olayın ardından kaçtığı, gözaltına alınan bir şüpheli bulunmadığı öğrenildi. 

 

Milletvekili Şık hastaneye gitti

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık da Atay'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi almak için Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne gitti. 

Şık, "Tesadüfi bir şey olduğunu düşünmüyoruz, Soylu'nun 'dikkat yakalanma' sözünden sonra olan bir olay. Çıktığı mekândan sonra bir ara sokağa girer girmez saldırıya uğruyor, takip edildiğini düşünüyoruz" dedi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından dün sosyal medya üzerinden hedef gösterilen ve hakarete maruz kalan TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, bu gece İstanbul Kadıköy'de sokakta 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Atay'a saldıran grubun küfürlerin yanı sıra "vatan haini" gibi hakaretlerde bulunduğu bildirildi. Hastanede darp raporu alan Atay'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Barış Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde bulunan Atay'ın kaburgasında incinme olduğu, net durumun çekilen filimin ardından anlaşılacağı belirtildi.

Atay'ın yaptığı açıklamada, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti. Soylu ise, Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur. Tuma’nın kollayıcısı… Dikkat yakalanma…” diyerek yanıt vermişti.

Barış atay   Süleyman soylu

Olay sosyal medyada Türkiye İşçi Partisi tarafından duyuruldu. TİP'in Twitter hesabından yapılan "Halk Düşmanlarına Karşı Mücadelemiz Sürecek!" başlıklı açıklamada, "Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, bu gece “kimliği belirsiz” bir grubun saldırısına uğramıştır. Barış yoldaşımızın sağlık durumu iyidir. Dayanışma dilekleri için teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

EgtHXH6XcAESATI

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler