Sosyal medyada #MusaOrhanTutuklansın talebi birinci sırada

Yaşamına son veren 18 yaşındaki İpek Er’e yönelik tecavüz suçlaması ile tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan tahliye edildi. Tahliye kararına tepkiler sürerken #MusaOrhanTutuklansın hastagi Twitter’da birinci sıraya yerleşti.

Sosyal medyada #MusaOrhanTutuklansın talebi birinci sırada

 

SiyasiHaber

Siirt’te görev yapan Musa Orhan isimli uzman çavuş, 18 yaşındaki İpek Er’e tecavüz etmiş ve intihara sürüklenmesine neden olmuştu.

Musa Orhan için geçen hafta tutuklama kararı verilmişti. Hazırlanan iddianame ile birlikte Orhan’ın tutuklanmasına yönelik Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi yakalama kararı çıkarmıştı. Mahkemenin verdiği karar sonrası teslim olan Orhan cezaevine gönderilmişti. : Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş tutuklama kararına itiraz etti. İtirazı Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi değerlendirdi. Mahkeme, Avukat Akkuş’un itiraz dilekçesinde belirtilen hususları yerinde görerek Orhan’ın tahliyesine karar verdi. Cezaevi idaresi kararla birlikte Musa Orhan’ı serbest bıraktı.

Musa Orhan tutuklanmadan önce olayların perde arkası ortaya çıkmış ve sosyal medya üzerinden Musa Orhan’ın yargılanması talebi ile kamuoyu oluşturulmuştu. Sosyal medyada oluşturulan kamuoyu ile Musa Orhan tutuklanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Musa Orhan’ın yargılanmasını isteyen kitleyi suçlamıştı.

 

Musa Orhan’ın tahliye kararına gelen tepkileri sizler için derledik:

Müzisyen İlkay Akkaya: #MusaOrhanTutuklansın "Bana bir şey olmaz" derken bir bildiği varmış.