'Sosyal medya düzenlemesiyle AKP-Gülen fotoğrafları silinecek'

'Benim istemediğim kuş uçmasın' diyen AKP-MHP iktidarının TBMM Başkanlığı’na sunduğu sosyal medya kanun teklifi neleri getiriyor? Siber Haklar Uzmanı Yaman Akdeniz, kanun teklifini değerlendirdi.

'Sosyal medya düzenlemesiyle AKP-Gülen fotoğrafları silinecek'

 

Sosyal medya düzenlemesine değerlendiren Siber Haklar Uzmanı Yaman Akdeniz, Bu düzenleme ile içerik çıkartma ve silmenin mümkün olacağını belirtti. Akdeniz, “AKP'lilerin Fethullah Gülen ile olan fotoğrafları silinecek. Ankara ve İstanbul Belediye yolsuzlukları yok edilecek. Yolsuzluk dosyaları unutturulacak” dedi.

Siber Haklar Uzmanı Yaman Akdeniz, AKP ve MHP imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan kanun teklifini değerlendirdi. Akdeniz, “Etkilerinin tam bilmiyoruz ama benzerini yaşadık. Rus Büyükelçisi öldürüldüğünde 36 saat boyunca Twitter, YouTube, Whatsapp, Facebook’u oldukça yavaşlatmışlardı. Bunun sonucunda mesela bir mesajı beş saat sonra muhatabına ulaşmıştı” dedi.

 

Anka Haber Ajansı’na değerlendirmelerde bulunan Akdeniz, tasarının yasalaşması halinde muhalefetin yanı sıra hükümetin de etkileneceğini söyledi: Bundan herkes kaybedecek. Herkes etkilenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İletişim Başkanı Fahrettin Altun da MHP Genel Başkanı Bahçeli de."

 

‘Fethullah Gülen ile olan fotoğraflar silinecek’

İçerik kaldırma düzenlemesine ilişkin Akdeniz, “Bugüne kadar sadeca Sulh Ceza Hakimliklerinin erişim engeli kararı verebildiğini ancak bu düzenleme ile içerik çıkartma ve silmenin de mümkün olacağını belirten Akdeniz, “AKP'lilerin Fethullah Gülen ile olan fotoğrafları silinecek. Ankara ve İstanbul Belediye yolsuzlukları yok edilecek. Yolsuzluk dosyaları unutturulacak” dedi.

 

Akdeniz, internetteki kısıtlamaları aşmak için kullanılan farklı servis sağlayıcı (VPN) servislerinin Türkiye’de hala hazırda engellendiğini belirtirken yurt dışından internet hattı satın almanın bu engeli aşmada kullanılabileceğini söyledi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler