Soma’da direniş sürüyor

Soma’da direniş sürüyor

Soma da kıdem tazminatı alacakları için direnen madenciler direnişin 14. gününde taleplerini yeniden dile getirmek için basın açıklaması yaptılar.

TKİ’nin önünde 14 gündür nöbet tutan maden işçileri yasal hakları olan kıdem tazminatlarını alabilmek ve işsiz kalan madencilerin sorunlarına çözüm üretebilmek için her türlü engele rağmen yürüttükleri direnişlerinin 14. gününde çeşitli kurum ve kuruluşların destek verdiği bir basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasına EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel de destek verdi.

Yapılan basın açıklamasında işçiler taleplerini bir kez daha dile getirirken mücadeleyi yılmadan sonuna kadar götüreceklerini belirttiler. 30 Kasım tarihinde SGK’dan gelen bir kısa mesaj ile işsiz kaldıklarını öğrenen maden işçileri aradan geçen 3 ay süresince kıdem tazminatı alacaklarının ödenmesi için her türlü mücadeleyi denediklerini hükumetin kendilerine söz vermesine rağmen henüz kıdem tazminatlarını alamadıklarını belirttiler. Ankara’da mecliste bulunan bütün partilerle görüştüklerini ve hükümetin kendilerine en geç 4 hafta dediğini belirten işçiler ne hükümetten ne de TKİ’den henüz bir yanıt alamadıklarını mevcut sendika MADEN-İŞ sendikasının ise bu sürede kendilerini oyalayarak eylemi desteklemek yerine eyleme katılan işçileri işsiz kalmakla tehdit ettiğini belirten işçiler mücadelelerine destek çağrısında bulunarak kararlılıklarını dile getirdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler