Siyasiler ve aydınlardan Canan Kaftancıoğlu için dayanışma videosu

Siyasetçiler, sanatçı ve aydınlar Canan Kaftancıoğlu’nun 18 Temmuz (Yarın) ‘Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak’ suçlamasıyla görülecek davası öncesi dayanışma videosu yayınladı.

Siyasiler ve aydınlardan Canan Kaftancıoğlu için dayanışma videosu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak’ suçlamasıyla açılan dava 18 Temmuz Perşembe günü (yarın) görülecek.

Birçok, siyasi, sanatçı ve aydın Kaftancıoğlu için  #CananKaftancıogluYalnızDeğildir hastag’i ile sosyal medyada dayanışma video’su yayınladı. Dayanışma videosu yayınalr arasında Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı ahmet Türk, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, Berkin Elvan’ın Babası Sami Elvan, Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, Hasan Ocak’ın annesi Emine Ocak, Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, Tiyatro oyuncusu Füsun Demirel, Tiyatro oyuncusu Sinan Bengier gibi isimler bulunuyor.

 

 

Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu

 

Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz:

 

Cumartesi Anneleri'nden Hasan Ocak'ın annesi Emine Ocak:

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel:

 

Tiyatro Oyuncusu Sinan Bengier:

 

Gazeteci Levent Gültekin:

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler