Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’dan Gezi Direnişi mesajı!

HDP’nin tutuklu olan eski eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Gezi Direnişinin 7. Yıl dönümü için mesaj yolladı.

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’dan Gezi Direnişi mesajı!

 

HDP’nin tutuklu olan eski eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Gezi Direnişinin 7. Yıl dönümü için mesaj yolladı.

Selahattin Demirtaş’ın mesajı şöyle:

“Başta Gezi’nin güzel insanları olmak üzere, herkese merhabalar,

İşte yine Gezi Direnişinin yıl dönümündeyiz. Avukat arkadaşlarım Gezi’nin sosyal medyada güçlü bir şekilde anıldığını, direniş günlerinin özlemle hatırlandığını aktardılar.

Bunu çok önemli buluyorum. Çünkü Gezi Direnişi, farklı toplumsal kesimlerin bir arada mücadele ederek başarabildiğinin en net göstergesidir. İşte tam da bu nedenle iktidar, Gezi ruhundan, Gezi enerjisinden çok korkuyor, korkmakta da haklıdır… Evet direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. İktidarın korkusu, tam da bundandır.

Yıl dönümünde, Gezi Direnişine katılan, yüreği Gezi’de atan herkesi selamlıyor, yaşamını yitirenleri saygıyla anıyorum. Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler mutlaka kazanacağız.

Edirne Cezaevi, Selahattin Demirtaş”

 

Figen Yüksedağ’ın mesajı ise şöyle:

“Öncelikle, Gezi’de katledilen direnişçi şehitlerimizi saygı ve özlemle anmak isterim. Gezi’nin yaşamdaki, mücadeledeki ve hafızalarımızdaki yerinin hala taze olduğunu biliyoruz ve yaşıyoruz. İnsanlar Gezi’de ağacı, yaşamı, insanı, kadını, özgürlüğü, onuru savunmak için sokakları ve alanları özgürleştirdi. Dayanışmanın, direncin, coşkunun, hayal gücünün büyük ve görkemli bir örneğiydi Gezi.

Bugün de Gezi’yi yaratan aynı değerlere çok ihtiyaç var. Bu değerlerin toplumun bağrında çok diri olarak yaşadığını da biliyoruz. Her an bir ağaçla, yaşamın bir filiziyle ve her yerde buluşabilir Gezi. Geçmişimiz değil bizim Gezi sadece, geleceğimizdir de bu yüzden. 7. yılında Gezi’ye selam olsun.”

Figen Yüksekdağ, Kandıra Cezaevi”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler