Selahattin Demirtaş: Hesap sorma isteğimizi diri tutalım

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “İktidarın son günlerde giderek artan olumsuz uygulamalarını bizler de buradan görüyoruz. Bu süreçte yapılan adaletsizlikleri ve haksızlıkları asla unutmayalım. Hesap sorma isteğimizi diri tutalım” dedi.

Selahattin Demirtaş: Hesap sorma isteğimizi diri tutalım

 

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde 4 Kasım 2016 tarihinden bu yana tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP-MHP’nin birlikte çıkardığı yeni infaz düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş, “İktidarın ayırımcı uygulamaları moralimizi bozmamalı” dedi. 

Demirtaş, Twitter hesabından partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı bir konuşmayı paylaşarak, şunları kaydetti: “Herkese merhabalar. İktidarın son günlerde giderek artan olumsuz uygulamalarını bizler de buradan görüyoruz. Bu süreçte yapılan adaletsizlikleri ve haksızlıkları asla unutmayalım. Hesap sorma isteğimizi diri tutalım.

İktidarın ayırımcı uygulamaları moralimizi bozmamalı. Çünkü umutsuz değiliz. Umut ve moral için Saray'a değil, birbirimize bakmalıyız. Dayanışmayı güçlendirmeli, birbirimize yardım etmeliyiz. Çünkü aydınlık ve güzel günler ancak bu şekilde gelir.

Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak. Moralinizi hiç bozmayın. Sağlığınıza dikkat edin. Kalbimiz ve dualarımız sizlerle."

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler