Savcıdan Taylan Kulaçoğlu'na 'PUBG Örgütü' sorgusu

Soruşturmayı yürüten Savcı’nın PUBG’un fotoğrafını gösterip “bu silahlı adamı neden bilgisayarının ekran görüntüsü yaptın" diye sorduğunu belirten Kulaçoğlu, “On beş yaşında bir çocuğun bilgisayarından bana suç çıkarmaya çalışıyorlar. Çünkü ellerinde hiçbir şey yok.” dedi.

Savcıdan Taylan Kulaçoğlu'na 'PUBG Örgütü' sorgusu

SiyasiHaber

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ programında "Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür" diyen Sevda Noyan’ı hedef gösterdiği için ifadesi alınmak üzere gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Taylan Kulaçoğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

 

Hiçbir kanıt bulunamadı

Grup Yorum’u savunmanın, “İbrahim ölmesin” demenin, “Nuriye ve Semih’in eylemine katılmanın” dışında (!) hiçbir kanıt bulunamadığı halde hukuksuz bir biçimde tutukluluğunun devam ettiğini belirten Kulaçoğlu, “Ben biat etmeyeceğim, siz de etmeyeceksiniz. KAYBEDECEKLER!” dedi.

tay3

“Bu silahlı adamı neden bilgisayarının ekran görüntüsü yaptın”

Soruşturmayı yürüten Savcı’nın PUBG’un fotoğrafını gösterip “bu silahlı adamı neden bilgisayarının ekran görüntüsü yaptın" diye sorduğunu belirten Kulaçoğlu, “On beş yaşında bir çocuğun bilgisayarından bana suç çıkarmaya çalışıyorlar. Çünkü ellerinde hiçbir şey yok.” dedi.

PlayerUnknown's Battlegrounds adlı video oyununun kısaltması olan PUBG yüz milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Oyun özellikle çocuklar tarafından tercih ediliyor.

 

Beni hapsetmelerinin nedeni 2013’den bu yana niye alıyorlarsa aynı

 “Akit, Sabah, A Haber gibi paçavralarına, çevirmek için bolca gayret ettikleri sosyal medyada trollerinin istedikleri gibi küfür etmelerinin, yalan söylemelerinin ve iftira atmalarının önünde engelim.” diyen Kulaçoğlu, “Zulüm üstüne kurdukları saltanatlarına karşıyım” açıklamasında bulundu.

 

Kaybedecekler

“Bu yüzden beni tutuklayarak bana ceza, arkada kalanlara da gözdağı vermek istiyorlar. Üstüne sosyal medya sansürü ile herkesi biat ettirmeye çalışıyorlar. Ben biat etmeyeceğim, siz de etmeyeceksiniz. KAYBEDECEKLER!” diyen Kulaçoğlu, “yanınızdaysam özgürüm! Başımız dik! Kardeşiniz, PUBG Örgütü Üyesi Taylan Kulaçoğlu”” paylaşımında bulundu.

tay2

Kulaçoğlu’nun paylaşımları şu şekilde:

“Sevgili isimsiz fakat fikir sahibi onurlu dostlarım,

Sevda Noyan’ı hedef gösterdiğim iddiasıyla ifademi alıp bırakacağım diyerek gözaltına alıp örgüt propagandasından örgüt üyeliğine, üyelikten Türkiye topraklarında gelmiş geçmiş tüm örgütlerden tek tek suçlanmaya varan sürecin sonunda, ellerinde tek bir delil olmadan tutuklanmamın üzerinden iki ay geçti!

Bu süreçte el konulan bilgisayar ve telefonumdan tek bir kanıt çıkmadı! Ha pardon! Niye Grup Yorum’u savunmuşum, niye İbrahim ölmesin demişim, niye Nuriye ve Semih’in eylemine katılmışım dışında.

En büyük delilleri de misafirliğe gelen yeğenimin hukuksuzca el koydukları bilgisayar ve play-station’da ele geçirdikleri PUBG fotoğrafı. İnanabiliyor musunuz? Savcı PUBG fotoğrafını gösterip, bu silahlı adamı neden bilgisayarının ekran görüntüsü yaptın dedi.

On beş yaşında bir çocuğun bilgisayarından bana suç çıkarmaya çalışıyorlar. Çünkü ellerinde hiçbir şey yok.

Beni alıp bu şekilde kendi kanunlarını dahi çiğneyerek hapsetmelerinin nedeni 2013’ten bu yana niye alıyorlarsa aynı. Zulüm üstüne kurdukları saltanatlarına karşıyım.

Akit, Sabah, A Haber gibi paçavralarına, çevirmek için bolca gayret ettikleri sosyal medyada trollerinin istedikleri gibi küfür etmelerinin, yalan söylemelerinin ve iftira atmalarının önünde engelim.

Bu yüzden beni tutuklayarak bana ceza, arkada kalanlara da gözdağı vermek istiyorlar. Üstüne sosyal medya sansürü ile herkesi biat ettirmeye çalışıyorlar. Ben biat etmeyeceğim, siz de etmeyeceksiniz. KAYBEDECEKLER!

Yanımdaysanız özgürüm!

Başımız dik!

Kardeşiniz, PUBG Örgütü Üyesi

Taylan Kulaçoğlu”

tay1

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler