Salda Gölü için eylem: Salda halkındır

Yapılan eyleme CHP Burdur İl Başkanlığı, Burdur Eğitim Sen, Menderes Havza İnisiyatifi Denizli Bileşenleri'nin yanı sıra bir çok yurttaş katıldı.

Salda Gölü için eylem: Salda halkındır

Burdur’daki Salda Gölü'nün Millet Bahçesi projesi kapsamına alınmasına yönelik tepkiler sürüyor. Yurttaşlar, Salda Gölü'nde yaptıkları eylemle doğal yapının bozulmasına ve AKP'nin Salda Gölü'nü ranta açmasına karşı çıktı.

Burdur'da Salda Gölü'nün AKP'nin Millet Bahçesi projesi kapsamında ranta açılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Yurttaşlar Salda Gölü'nde gerçekleştirdikleri eylemle gölün doğal yapısının bozulmasına ve AKP'ninSalda Gölü'nü rant kapısı haline dönüştürülmesine karşı çıktı.

Eylemde sık sık "Salda halkındır halkın kalacak", "AKP Salda'dan elini çek" solganları atıldı.

Burada yapılan açıklamada Salda Gölü'nde yapılacak herhangi bir girişim için nöbete başlanılacağı söylenirken, Salda Gölüne yapılacak Millet Bahçesi için açılacak ihaleyle ilgili olarak ihaleye girecek firmalara, "Size buradan ekmek yok, yarın burada yapılacak ihaleye katılmayın" diye seslenildi.

"Millete ait olanı yandaşa peşkeş çekmek için bu ihaleler gerçekleşiyor" denilen açıklamada "Sizlere gereken cevabı halkımız verecek, gereken kırmızı kartı halkımız gösterecek, Salda'nın sessiz çığlığını duyun, Salda'ya dokunmayın!" denildi.

(İleri Haber)

Etiketler: Salda gölü, Eylem

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler