Sağlık emekçilerine saldıranlara tutuklama talebi

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı girişimi kapsamında gözaltına alınan beş şüpheliden 2'si hakkında tutuklama talep edildi.

Sağlık emekçilerine saldıranlara tutuklama talebi

 

 Keçiören ilçesi Osmangazi Mahallesi Baştuğ Sokak’taki berber dükkânında silahlı saldırıya uğrayan Ahmet Öztaş (31) ve kardeşi Fırat Öztaş (25) yakınları tarafından otomobil ile Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ahmet Öztaş, canlandırma odasında 1 saat 16 dakika süren müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Fırat Öztaş, yapılan müdahalenin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilirken, Ahmet Öztaş’ın ölüm haberini alan yakınları sinir krizi geçirdi.

 

Sağlıkçılar sedyeden barikat yaptı

Ahmet Öztaş’ı görmek isteyen yakınları, buna izin verilmemesi üzerine tepki gösterdi, arbede yaşandı. Öfkeli kalabalık, canlandırma odasının kapısına yüklenerek saldırı girişiminde bulundu. Sağlık çalışanları ise kapının arkasında sedyelerle barikat kurarak, kapının açılmaması için uğraştı. İhbar üzerine hastaneye gelen polis ekipleri, öfkeli grubu hastaneden uzaklaştırdı.

Sosyal medyadan yayınlanan ve Türkiye'nin gündemine oturan görüntülerin ardından harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı.

2 kişiye tutuklama talebi

Soruşturma kapsamında, sağlık çalışanlarının ifadeleri alındı. Olay gecesi kapının arkasında bulunan 5 doktor ile 5 hemşirenin şikâyetçi olmadıkları, hastane başhekiminin içeri girmek için kapıyı zorlayan kişilerden şikâyetçi olduğu öğrenildi.

Hastanenin güvenlik kamera görüntülerini izleyen savcılık, yaklaşık 8 kişinin kapı önünde bulunduğunu tespit etti. Bu kişilerden fiziki olarak kapıyı zorlayanlardan biri çocuk 5 kişi bu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

5 kişi 'görevliye etkin direnmek’, ‘kamu malına zarar vermek’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘yaralamaya teşebbüs’ suçlarında adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen 2 kişinin tutuklanması talep edildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler