Rutkay Aziz, 'onur ödülünü' TTB'ye teslim etti

Rutkay Aziz, Türk Tabipleri Birliği'ne ve tüm sağlık emekçilerine adadığı ödülünü TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman'a teslim etti. Rutkay Aziz, “Siz bu onuru benden çok daha fazla hak ediyorsunuz. Bunu anlamayanlar var, onlar geldikleri gibi gidecekler” dedi.

Rutkay Aziz, 'onur ödülünü' TTB'ye teslim etti

 

Bu yıl 27’ncisi gerçekleşen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde aldığı onur ödülünü Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) ve tüm sağlık emekçilerine adayan usta sanatçı Rutkay Aziz, ödülü TTB’ye teslim etti.

Törende konuşan Rutkay Aziz, “Siz bu onuru benden çok daha fazla hak ediyorsunuz. Bunu anlamayanlar var, onlar geldikleri gibi gidecekler. Bizler Türkiye’yi aydınlık günlere taşıyacağız” dedi.

Rutkay Aziz, “Siz hekimler de sağlık emekçileri de insanın yaşam sanatı için emek veren, kavga veren bu soylu sanatın insanlarısınız. İyi ki varsınız!” ifadesini kullandı.

 

Ne olmuştu?

Oyuncu Rutkay Aziz, Altın Koza Film Festivali’nde aldığı Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü, Devlet Bahçeli ve hükümet kontrolündeki medya tarafından hedef gösterilen Türk Tabipleri Birliğine ve tüm sağlık emekçilerine adadı.

“Yaşam Boyu Onur Ödülü”nü alırken bir ödül konuşması yapan Rutkay Aziz, “Onur ödülü. Ben bu ödülü, son derecede onurlu ve ilkeli bir biçimde emek veren Türk Tabipleri Birliği’ne hediye edeceğim. Bu hafta içinde sizlerin de selamlarınızı ve alkışlarınızı göndererek onları selamlayacağım. Hem sağlık emekçilerini hem de tabipleri. Tekrar tekrar sağ olun” ifadelerini kullanarak ödülü sağlık emekçilerine armağan etti.

 

TTB ve Rutkay Aziz hedefte

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Altın Koza Film Festivali’nde aldığı ödülü Türk Tabipleri Birliği’ne adayan oyuncu Rutkay Aziz’i hedef almıştı.

“Bozacının şahidi şıracıdır!” diyen Ulvi, “Rutkay Aziz’in aldığı onur ödülü kocaman bir muamma…Üstelik mezkur ödülünü Tabipler Birliğine adamış…Sanıyorum Liderimize tarizle nispet yapıyor! Yani halt ediyor, kendini kandırıyor! Bitmediler gitti! Rutkay Bey onur devredilmez. TTB kapatılsın…” şeklinde konuşmuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli de, geçen hafta TTB’yi hedef almış, “kapatılması gerektiğini” söylemişti.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler