Özgür Özel: HDP 6 milyon oyla Meclis'e milletin yolladığı meşru bir partidir

CHP'li Özgür Özel, 'HDP ile ittifak yapılacak mı?' sorusuna da, "Birileri istiyor diye HDP'yi şeytanlaştırıyor değiliz, birileri söylüyor diye HDP'yi ittifak ortağımız diye ilan edecek değiliz" yanıtını verdi.

Özgür Özel: HDP 6 milyon oyla Meclis'e milletin yolladığı meşru bir partidir

SiyasiHaber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, 'Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile ittifak yapılacak mı?' şeklindeki bir soruya yanıt verdi. "Halkların Demokratik Partisi'ni 6 milyonun üzerinde aldığı oyla, Meclis'e milletin yolladığı meşru bir parti olarak görüyoruz" diyen Özel, "Burada CHP'nin bugünden yarına bizim bir ittifaka ihtiyacımız var, yok gibi bir ihtimali, durumu yok" dedi.

 

HDP ile ittifak yapılacak mı?

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özgür Özel, 'CHP ile HDP ittifak yapacak mı?' sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Cumhuriyet Halk Partisi bir tane ittifak yapıyor. İstanbul'da da gördünüz. O yaptığı ittifak Türkiye'de millet ittifakıydı. İstanbul'da İstanbul ittifakına dönüştü. İstanbul'un yıllardır talan edilmesinden, imar değişikliklerinden, rüşvet çarkından sıkılmış bütün İstanbullularla temiz yönetilen bir İstanbul için bir ittifak kuruldu. İstanbul'u İstanbul ittifakı kurtardı. Türkiye'yi de Türkiye ittifakı kurtaracak. Cumhuriyet Halk Partisi yapılan bütün anket sonuçlarına göre bakıldığında baraj sorunu olmayan iki partiden bir tanesi. İttifak barajı aşmak için gerekiyor. Burada CHP'nin bugünden yarına bizim bir ittifaka ihtiyacımız var, yok gibi bir ihtimali, durumu yok. Ancak CHP'nin ittifakı millet ittifakı. O ittifak ortaklarımızla ilişkilerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Halkların Demokratik Partisi'ni 6 milyonun üzerinde aldığı oyla, Meclis'e milletin yolladığı meşru bir parti olarak görüyoruz. Diğer siyasi partilerle ilişkilenmemizin dışında bir ilişkilenmemiz yok. Birileri istiyor diye HDP'yi şeytanlaştırıyor değiliz, birileri söylüyor diye HDP'yi ittifak ortağımız diye ilan edecek değiliz."

Etiketler: Özgür Özel, HDP, İttifak

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler