Ordu Ünye’de köylüler madene karşı direnişte kararlı: Biber gazı sıksanız da direnişi sürdüreceğiz!

Ordu Ünye’ye bağlı Yeşilkent, Üçpınar ve Çiğdem köylerinde açılmak istenen maden ocağına karşı köylülerin direnişi sürüyor. Sondaj makinası önünde oturma eylemine geçen köylülere bugün de jandarma biber gazı ile saldırdı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Ordu Ünye’de köylüler madene karşı direnişte kararlı: Biber gazı sıksanız da direnişi sürdüreceğiz!

 

Ordu Ünye’ye bağlı Yeşilkent, Üçpınar ve Çiğdem köylerinde maden ocağı kurulmasına karşı direnişe başlayan köylüler, dünkü jandarma saldırısının ardından bugün de bölgeye getirilen sondaj makinası önünde oturma eylemi başlattı. Jandarma köylülere müdahale edileceği anonsu yaparken, bölgeye çevik kuvvet ekipleri de getirildi.

Jandarmanın müdahale anonsunun ardından çevik kuvvet ve jandarma köylülere biber gazı ile saldırdı. Çok sayıda köylü gözaltına alındı.

Dün de köylülerin direnişine karşı jandarmanın biber gazı ile saldırısı sonrası 10 kişi gözaltına alınmıştı. Sosyal medyada paylaşılan videoda, direnişin ön saflarında kadınların olduğu görünüyor. Madene karşı direniş gösteren köylüler, “Biber gazı sıksanız da direnişe devam edeceğiz” cevabı verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler