Ölen askerin babası: Komutan “siz merak etmeyin” dedi sabah ölüm haberi geldi

Kısa dönem askerlik yaparken bir gece önce yaptığı telefon görüşmesinde babasına “baba beni sıkıştırıyorlar, bana vatan haini diyorlar” demesinin ardından sabah ölü bulunan erin babasının görüştüğü uzman çavuşun “siz merak etmeyin” dediği ortaya çıktı.

Ölen askerin babası: Komutan “siz merak etmeyin” dedi sabah ölüm haberi geldi

SiyasiHaber

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalımlı, dün sabah 05.00 civarında şüpheli bir şekilde ölü bulunmuştu. Kars Digor Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı Özçalımlı'nın ailesine giderek, çocuklarının kalp krizinden öldüğünü iddia etmişti. İddiaya tepki gösteren baba Ahmet Özçalımlı, oğlunun önceki gece ve dün gece kendisini aradığını, kendisinin ölümle tehdit edildiğini paylaşmıştı.

Baba Özçalımlı, şunları söylemişti: “Oğlum bana ‘baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar’ dedi. Ben cezaevini aradım kendi imkânlarımla Abdullah adlı bir uzman çavuş ile görüştüm. Oğlumun durumunu anlatım ve bana ‘siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bize ölüm haberi geldi.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler