ODTÜ Rektörü hakkında yazı yazan öğrencisine soruşturma açtırdı

Siyasi Haber yazarı Tunahan Gözlügöl’ün sitemizde yayımlanan “Rektörü nasıl bilirdiniz?” başlıklı yazısından dolayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Dekanlığı tarafından “Yüksek öğretim kurumunda kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen yazılı eylemde bulunmak” iddiasıyla soruşturma açıldı.

ODTÜ Rektörü hakkında yazı yazan öğrencisine soruşturma açtırdı

Siyasi Haber yazarı Tunahan Gözlügöl’ün sitemizde yayımlanan “Rektörü nasıl bilirdiniz?” başlıklı yazısından dolayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı tarafından “Yüksek öğretim kurumunda kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen yazılı eylemde bulunmak” iddiasıyla soruşturma açıldı.

Tunahan Gözlügöl’ün sitemizde yayımlanan “Rektörü nasıl bilirdiniz?” başlıklı yazısından dolayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı tarafından soruşturma açıldı. Gözlügöl 15 Eylül tarihinde soruşturma için dekanlığa çağırıldı. Gözlügöl’e tebliğ edilen belgede, belirtilen tarihte hazır bulunmadığı takdirde savunmadan vazgeçmiş sayılacağı ve hakkındaki soruşturmanın savunması alınmadan yürütüleceği belirtildi.  

Dekanlık soruşturmayı “Yüksek öğretim kurumunda kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen yazılı eylemde bulunmak” gerekçesiyle açtı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler