'Nefes alamıyorum' - ABD’de yine polis şiddeti, yine ölüm!

ABD'nin New Jersey eyaletinde polisin gözaltı sırasında şiddet uygulayarak 29 yaşındaki Stephen A. Dolceamore'un öldürmesinin görüntüleri ortaya çıktı. 4 Nisan’da yaşanan olayın görüntüleri, savcılığın soruşturma açması ve kayıtları aileye vermesinin ardından paylaşıldı.

'Nefes alamıyorum' - ABD’de yine polis şiddeti, yine ölüm!

 

ABD’de ırkçı polis şiddeti ve polis şiddeti sonucu ölümlere bir biri ardına yenileri ekleniyor. 4 Nisan’da New Jersey’in Trenton şehrinde George Floyd’un ırkçı polis şiddeti sonucu öldürülmesine benzer bir polis cinayeti daha yaşandığı ortaya çıktı. New Jersey'in Trenton şehrinde ''trafiğin ortasında yürüdüğü ve garip davrandığı'' iddiası ile gözaltına alınmak istenen Stephen Dolceamore'un polisin sert muamelesi sonucu yaşamını yitirdiği görüntüler, eyalet savcılığının olayın soruşturulmasını istemesi üzerine ortaya çıktı.

4 Nisan 2020’de gündüz saatlerinde yaşanan polisin şiddeti ve Stephen Dolceamore’un ölümüne ilişkin görüntülerin yer aldığı kayıtlar dün Dolceamore'un ailesine verildi. Görüntülerde, 4 polisin, belden yukarısı çıplak olan şahsı yüzüstü yere yatırdığı ve dizleriyle sırtına bastırdığı görülüyor.

Görüntülerde, Stephen Dolceamore'un, tıpkı George Floyd olayındaki gibi, ''Nefes alamıyorum'' diye bağırdığı, üzerine dizleriyle basan 4 polisin ise bu çağrılara kayıtsız kaldığı görülüyor. Kısa sürede direnmeyi bırakan ve vücudunun morarmaya başladığı görülen Dolceamore'un polis tarafından uyandırılmaya çalışırken bir polisin ''nabzı zayıf'' dediği duyuluyor.

Bir polisin Dolceamore'un boyun bölgesine, koşarak arabasından getirdiği bir iğne vurması ve sonrasında kalp masajıyla onu hayata döndürmeye çalışması çabalarının yanında, diğer bir polisin yerde hareketsiz yatan adamın çıplak gövdesine ayağı ile basarak ''uyan be adam'' diye seslendiği anlar da kayıtlarda yer aldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler