Korona tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek uyutuldu

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in değerleri iyiye gitse de astım hastası olduğu için uyutulduğu öğrenildi. Yoğun bakımda tedavi gören Böcek'in ciğerlerinin zarar görmesi engellenmeye çalışılıyor.

Korona tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek uyutuldu

 

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tedbir amaçlı olarak uyutuldu. Astım hastası olan ve doktorların ciğerlerinin zarar görmesinden endişe ettiği Böcek 17 Ağustos’ta koronavirüse yakalandığını açıklamıştı.

Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Op. Dr. Özgün Güngör, Böcek’in sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada kan değerlerinde düzelme, PCR testinde negatifleşme ve antikor testlerinde pozitiflik saptandığını söyledi. Güngör koronavirüs açısından durumu iyiye gitse de Böcek’in tedbir amaçlı uyutulduğunu belirterek, “Covid sürecinde akciğer dokusunda oluşan tahribat nedeniyle yoğun bakım koşullarında, takip ve tedavileri devam etmektedir” dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar da, hastaneyi ziyaret ederek doktorlardan Başkan Böcek’in durumu hakkında bilgi aldı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler