Komünist şair 118 yaşında

Türk edebiyatının usta şairi Nâzım Hikmet Ran, 118. doğum yılında çeşitli etkinliklerle anılacak.

Komünist şair 118 yaşında

SiyasiHaber

Usta şair Nazım Hikmet Ran Türkiye’den ayrıldığı son kara parçası olan Tarabya’da 118. doğum gününde anılacak.

Tarabya Oteli’nin önünde Nazım sevdalılarının katılımıyla saat 11.00’de başlayacak etkinlikte mavi gözlü dev için denize karanfiller bırakılacak. Hemen ardından Boğaz’a açılacak teknede şairin şiirleri Yol’a Düş tarafından seslendirilecek.

Avcılar Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Sendikası bir anma gecesi düzenleyecek.

Avcılar Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Sendikası bir anma gecesi düzenleyecek. Anma yarın saat 20.00’de Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılacak. Nalan Çelik’in sunumuyla düzenlenecek program, Erdoğan Egemenoğlu’nun Nâzım Hikmet şiirlerini seslendireceği sahne gösterisiyle başlayacak. Ardından, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı Adnan Özyalçıner’in açılış konuşması yapacak. Daha sonra ise “Nâzım Hikmet ve Şiiri” başlıklı panel düzenlenecek, panelde Tahir Şilkan, Nuray Gök Aksamaz ve C. Hakkı Zariç konuşmacı olarak yer alacak. Anma etkinliklerine paralel olarak açılacak Selen Gülek’in hazırladığı “Kitap ve Dergilerde Nâzım Hikmet” sergisi, saat 11.00’de ziyaretçilerle buluşacak. Sergi 17 Ocak’a kadar izlenebilecek.

Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir araya geliniyor

Nebil Özgentürk moderatörlüğünde şiirler, şiirlerin hikayeleri, Orhan Alkaya ile Nazım Hikmet Şiirleri ve Grup Gündoğarken, Melike Demirağ ve Soner Olgun’la  bestelenmiş Nazım şarkılarını dinleyeceğimiz “Bizim Nazım” etkinliğine tüm halk davetli

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler