Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye tepki: Covid-19'la mücadele edenler terörist oluyor. Duyduğum en saçma söz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti, Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) ziyaret etti. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılmalı” sözü için, “Covid-19'la mücadele edenler terörist oluyor. Duyduğum en saçma söz” yorumunu yaptı.

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye tepki: Covid-19'la mücadele edenler terörist oluyor. Duyduğum en saçma söz’

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipler Birliği ziyaretinin ardından konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

TTB suç işlemiyor, yöneticileri uyarıyor. Baştan bir strateji belirlemesi gerekiyordu iktidarın. Salgının önlenmesi gerekiyordu, yaptılar başta, sokağa çıkma yasağı, okulların kapatılması gibi. Ama bu kararların doğuracağı bir şey vardı, işsizlik ve arkasından yoksulluk. Hükümetin buna da çözüm üretmesi gerekiyordu. 

Verileri bir siyasetçi değil bilim kurulu açılayacaktı. Alınması gereken önlemleri bir siyasetçi değil, bilim kurulu açıklayacaktı. Bunların hiçbirisi yapılmadı. 

Sayın Cumhurbaşkanı bilim kurulunun öncüsü değil, nasıl oluyor da talimatları yerine getiriyor. Doğru bilgiler verilmiyor. Vatandaşın yüzde 59'u bilgilerin doğru olmadığını düşünüyor. Halka doğru bilgilerin verilmesi gerekiyor.  

Sağlık çalışanları özverili çalışıyor, günün 24 saati çalışıyor. Hangi politikacı 24 saat çalışıyor? Öyle bir noktaya geldik ki, hastayı kurtarmak için çaba harcayan, evine gidemeyen, dinlenme gününü belediyelerin sağladğı otel gibi yerlerde geçiriyor. Sonra bi hekimlere geldik dedik ki bu hekimler suçlu, TTB'nin kapatılması lazım. Niçin? Gerçekleri söyledikleri için. Baştan itibaren olayın ciddiyetinin, varolan devleti yöneten kesim bu oalyın ciddiyetini kavrayamadı. 

En başından söyledim yine söyleyeyim, uçak biletlerini KDV'yi 18'den 1'e indirdik. Pandemiyle ne ilgisi var bunun? 3 gün sonra da uçakla gitmek yasak... Hangi önlemlerin alınmsı gerekitğni uzmanlara sorar insan. 

 

Bahçeli ne demişti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter'da yaptığı paylaşımlarda TTB hakkında şunları söylemişti:

"Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

"Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz' eylemi haince bir tertiptir."

MHP liderinin sözlerine sağlıkçılar, meslek örgütleri ve muhalefetten de tepki gelmişti.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler