KESK Elazığ Şubeler Platformu’ndan OHAL ve KHK’lere karşı oturma eylemi

Eğitim Sen Elazığ Şube binasında yapılan oturma eyleminde KESK üyeleri OHAL ve KHK ile ihraçlara karşı mücadeleyi sürdüreceklerini açıkladı.

KESK Elazığ Şubeler Platformu’ndan OHAL ve KHK’lere karşı oturma eylemi

SiyasiHaber - Elazığ

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Elazığ Şubeler Platformu, Elazığ Eğitim Sen Şube binasında OHAL’i ve Kanun Hükmünde Kararnameler’le (KHK) yapılan ihraçları protesto için oturma eylemi yaptı. Burada bir açıklama yapan Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Musa Doğan, her Cumartesi oturma eylemi yapılacağını belirtti.

'Tek kişi de kalsak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz'

Oturma eylemi başlarken bir konuşma yapan Eğitim-Sen Elazığ Şube Başkanı Musa Doğan şöyle konuştu: ''Şu ana kadar hukuksuz, yargısız bir şekilde davranan  rejime karşı yapmış olduğumuz oturma eylemlerine devam edeceğiz. Sonuç alıncaya kadar, ihraç edilen her bir arkadaşımızın mağduriyeti giderilene kadar tek bir kişi de kalsak mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Özellikle 7 Haziran sürecinden sonra yapılan faşizan tutumlar, seçilmiş belediye başkanlarının görevlerinden alındığı, milletvekillerinin, gazetecilerin hukuksuz, yargısız bir şekilde tutuklandığı bu süreçte Konfederasyonumuz, emek demokrasi ve barış güçleriyle birlikte hareket ettiğinden, yapması gerekeni yaptığından dolayı da bu saldırılara maruz bırakılmıştır. KESK  olarak bizleri elbette ki düşürmeye çalışacaklardır ama hiçbir zaman dizlerimizi yere değdiremeyecekler ve mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Savaş politikaların uygulandığı bu dönemde sessiz kalmayacağız. Bu onur mücadelesinde bizleri yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.''

KESK Elazığ Şubeler Platformu’ndan OHAL ve KHK’lere karşı oturma eylemi

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler