Video
 • Grup Yorum'un Yenikapı konserine polis saldırısı
  Grup Yorum'un Yenikapı konserine polis saldırısı

  Grup Yorum'un bugün saat 15.00'de Yenikapı'da gerçekleştireceği '9. Bağımsız Türkiye' konseri polis tarafından engellendi. Polisin izinli olduğu bilinen konser öncesi yaptığı saldırı çevredeki vatandaşlardan tepki gördü

 • Hiroşima: 1 bölü 10 saniyede kavruldu 70 bin insan
  Hiroşima: 1 bölü 10 saniyede kavruldu 70 bin insan

  Bugün 70 bin insanın Hiroşima’ya atılan atom bombasının aleviyle kavrulduğu Hiroşima’nın 75’inci yılı. Sonraki yıllar binlerce insan daha bombanın etkisiyle hayatını kaybetti. Yenilmiş, teslim olmak üzere olan Japonya’ya atılan bomba ABD emperyalizminin çıplak güç gösterisiydi.

 • 9 polis 1 kadın: İşte AKP
  9 polis 1 kadın: İşte AKP

  İstanbul Sözleşmesi’nin AKP-MHP iktidar Bloku tarafından iptal edilme girişimleri karşısında sokaklara çıkan kadınlar polis şiddetiyle yüz yüze geldi. İzmir’de 7 polisin 1 kadını gözaltına alırken uyguladıkları zorbalık AKP İktidarının kadın düşmanı bir siyasal iktidar olduğunun en açık kanıtı.

 • Deniz, Mahir, İbrahim onunla renkleniyor: Narodnaya Volya
  Deniz, Mahir, İbrahim onunla renkleniyor: Narodnaya Volya

  Twitter’da dolaşırken ansızın Deniz Gezmiş'in, İbrahim Kaypakkaya'nın, Mahir Çayan'ın, dünya ve Türkiye'den önemli devrimcilerin renklendirilmiş fotoğrafları ile karşılaşıyoruz. Bu fotoğrafları renklendirip yüzümüzü güldüren Narodnaya Volya ile konuştuk.

 • Kazdağları Direnişi'nin 1. yıl dönümüne gidenlere gözaltı
  Kazdağları Direnişi'nin 1. yıl dönümüne gidenlere gözaltı

  Etkinlikleri gitmek için İstanbul'dan yola çıkanlar keyfi biçimde Gelibolu Eceabat'ta jandarma tarafından durduruldu. Araçları boş olarak İstanbul'a yollanan katılımcıların Çanakkale'ye yürüyüşüne izin veren jandarma, yukarıdan geldiği çok belli olan bir emirle katılımcıları zor kullanarak gözaltına aldı.

 • 39 yıl önce polis pususunda katledilen devrimci işçi önderi: Kenan Budak
  39 yıl önce polis pususunda katledilen devrimci işçi önderi: Kenan Budak

  DİSK’e bağlı İlerici Deri-İş Sendikası başkanıyken 12 Eylül cuntacılarının özel olarak arananlar listesine aldığı devrimci işçi önderi Kenan Budak 25 Temmuz 1981’de polis pususunda katledildi. Barış akademisyeni Mustafa Şener, Kenan Budak’ın Türkiye devrimci hareketi, işçi hareketi ve sendikal hareketi içindeki önemini anlatıyor.

 • Direnişin 1’nci yılında Kazdağları seni çağırıyor!
  Direnişin 1’nci yılında Kazdağları seni çağırıyor!

  Kazdağları Kirazlı Balaban’da Alamos Gold ve Doğu Biga Madencilik’in ekolojik katliamına dur demek için sürdürülen çadırlı nöbet 1'nci yılında. Yaşam savunucuları 25 Temmuz’da Çanakkale’de, 26 Temmuz’da da Kazdağları Balaban’da ‘Alamos Tahliye Et’ demek için buluşuyor.

 • Suruç Katliamı anmasında işkenceli gözaltı
  Suruç Katliamı anmasında işkenceli gözaltı

  Gençlik Örgütleri, Suruç katliamının 5. yılı dolayısıyla Güvenpark'ta yapmak istediği anmaya polis saldırdı. Gözaltına alınan gençler yere yatırılarak işkence yapıldı.

 • ‘Kontrollü darbe’ye “kandırıldık” perdesi
  ‘Kontrollü darbe’ye “kandırıldık” perdesi

  Yayımladığımız video hakikatlerin Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli başta olmak üzere siyasal iktidar kurmayları, onların yancısı medya ve her türden kalemşorları tarafından nasıl tersyüz edildiğinin çarpıcı bir belgesi. Erdoğan ve Bahçeli “kontrollü darbe”yi “kandırıldık” perdesi ile örtbas etmeye çalışıyor.

 • Yaşasın Ayasofya ibadete açıldı!
  Yaşasın Ayasofya ibadete açıldı!

  Sosyal medya fenomeni “Oyun yazarı, senarist, oyuncu, yönetmen, kovulma garantili tv ve radyo programcısı” Turgay Yıldız, Ayasofya’nın müzeden camiye dönüştürülerek ibadete açılmasını “Yaşasın Ayasofya İbadete Açıldı!” videosuyla hicvetti.

Popüler Haberler