Seçtiklerimiz
 • Linç ülkesi ve OHAL Komisyonu
  Linç ülkesi ve OHAL Komisyonu

  SEÇTİKLERİMİZ - Gökçer Tahincioğlu T24 için yazdı: "Çocuklar ölüyor, evlerinde oturan kadınlar ölüyor, ilgisiz, sokakta yürüyen insanlar ölüyor ama ses çıkmıyor. Kim ağzını açsa, büyük bir koro tarafından susturulup, bir hendeğin içine atılıyor."

 • Demirtaş’ın kahvaltısı Akşener’in kan davası
  Demirtaş’ın kahvaltısı Akşener’in kan davası

  SEÇTİKLERİMİZ – Mehveş EVİN Artı Gerçek için yazdı: Bu durumda Meral Hanım’ın asıl cevaplandırması gereken, kahvaltıya kimi kabul edeceği değil. 'Kan davaları'nı çözmek değil devam ettirerek yapacağı siyasetin Türkiye’ye ne kazandıracağı.

 • Toplu mezar
  Toplu mezar

  SEÇTİKLERİMİZ - Gökçer TAHİNCİOĞLU T24 için yazdı: Memleketin uzak bir köşesinde, 1994 yılının bir bahar günü savaş uçaklarının bombalarıyla öldürülmüş 25 kişinin bedenleri toplu bir mezarda yatıyor hâlâ. O köyler hâlâ yasaklı. O insanların hiçbirinin müstakil mezarları yok.

 • Tek sorun liyakat mı?
  Tek sorun liyakat mı?

  SEÇTİKLERİMİZ – Kemal CAN Gazete Duvar için yazdıEkonomideki tartışmaların yoğunlaştığı ve muhalefetin de “zayıf karın” diye yüklendiği nokta, damat Berat Albayrak. Peki basit bir soru soralım: Ekonomiyi Berat Albayrak yönettiği için mi böyle, yoksa böyle yönetilmesi tercih edildiği için mi o yönetiyor?

 • Elit Irkçılık
  Elit Irkçılık

  SEÇTİKLERİMİZ - Ragıp DURAN Artı Gerçek için yazdı: "Devletin uzman çavuşu tecavüzle, devletin aydını da kalemiyle amacına ulaşmaya çalışıyor. 'Kürtlere siyasi soykırım uygulanıyor' cümlesi bir ajit-prop ibaresi değildir."

 • Kibrin özrü yine kibir
  Kibrin özrü yine kibir

  SEÇTİKLERİMİZ – Tuba TORUN Gazete Duvar için yazdı: Özür ama değil. Özür ama sitem. Özür ama aslında “haklıyım”. Özür ama aslında -çok çok üzgünüm- kibir. Özür; ancak kibri bir kenara koyup kalpten bir samimiyetle dile gelince özür. Aksi halde yine kibir. Özrün altında “anlamak” var.

 • Türkiye'ye hoş geldiniz Başkan Spano
  Türkiye'ye hoş geldiniz Başkan Spano

  SEÇTİKLERİMİZ – Rıza TÜRMEN T24 için yazı: AİHM’in yeni başkanı, Türkiye’deki insan hakları ihlallerini, keyfi ve siyasi tutuklamaları, yargı bağımsızlığı sorunlarını söz konusu edecek mi, AİHM kararlarının neden uygulanmadığını sorgulayarak "Bu ne biçim hukuk devleti" diyecek mi?

 • Siyasetimiz tükendi şimdi reklamlar
  Siyasetimiz tükendi şimdi reklamlar

  SEÇTİKLERİMİZ – Timur SOYKAN BirGün Gazetesi için yazdı: Şahsım Sistemi’ne geçilmesiyle ülkenin siyaset sahnesi reklam platosuna dönüştü. ‘Tek adam’a biçilen elbise çok bol gelince devlette oluşan boşlukta şehzade adayları at koşturuyor. Yeni sistemin makam ve mevkileri, protokol sırası kapanın elinde kalıyor.

 • Sosyal medyaya fazla güvenmeyin
  Sosyal medyaya fazla güvenmeyin

  SEÇTİKLERİMİZ - Kemal CAN Gazete Duvar için yazdı: Ebru Timtik'in ölüm haberinin altına yapılan yorumlarda, bu haber dolayısıyla açılan etiketlerde, kutuplaştırma veya kontrolsüz nefret sınırlarını çok aşan barbarlık örnekleri gördük.

 • Giresun cinayeti: Kime kol kanat geriyorlar?
  Giresun cinayeti: Kime kol kanat geriyorlar?

  SEÇTİKLERİMİZ – Bahadır ÖZGÜR Gazete Duvar için yazdı: Israrla, inatla peşine düşülmesi gereken soru budur: Suçlu kim? Ortada insanların hayatına kasteden, bunu yaparken de işlenen cinayetlerin maliyetini vatandaşa ödeten bir işleyiş bulunuyor çünkü. Maliyet derken mecazi anlamda değil, işlenen suçlar düpedüz cebimizden finanse ediliyor.

 • Güney Kürdistan’da gergin günler
  Güney Kürdistan’da gergin günler

  SEÇTİKLERİMİZ – Necmettin SALAZ Yeni Yaşam için yazdı: Ana niyetin Güney Kürdistanı işgal olduğu artık çok net biçimde belli oldu. KDP ve bölge hükümetinden ses yok. Ancak bölge halkı artık patlama noktasına geldi. Halk birçok merkezde sokağa çıkmaya başladı.

 • Sosyalist özne ve 'toplumsal hareketler'
  Sosyalist özne ve 'toplumsal hareketler'

  SEÇTİKLERİMİZ- Metin Çulhaoğlu İleri Haber için yazdı: Mahalleliliğin Türkiye sosyalist hareketindeki tezahürü, bir tür konformizmdir. Bu özelliğin başlıca göstergesi, sosyalist hareketin bütününün durumuna bakmama ısrarı, bakmaya çalışanları da “tam kendilerinden saymama” eğilimidir.

 • Bu Dünyadan Bir Harun Geçti! Ya da 1968’in Bir Başka Yüzü
  Bu Dünyadan Bir Harun Geçti! Ya da 1968’in Bir Başka Yüzü

  SEÇTİKLERİMİZ - Masis KÜRKÇÜGİL / İmdat Freni: “Giresun’un Alucra kazasının Armutlu köyünden Rıza oğlu Harun Karadeniz.” Bu Harun Karadeniz’in bir mitingde, bir grevde kendini takdimidir. Ben sizdenim demenin kestirme yolu… Kökeniyle bağlarını koparmadığının ilanı…

 • Lübnan: Devrilmesi gerekenlerin devrimi
  Lübnan: Devrilmesi gerekenlerin devrimi

  SEÇTİKLERİMİZ – Fehim TAŞTEKİN yazdı: Rızası alınmış bir yolsuzluk düzeni! Macron’un etrafına toplanıp değişim çağrılarına eşlik edenler bu sistemin baronları. Hizmet değil pay dağıtan düzenle birlikte devrilmesi gerekenler çıkmış “devrim” diyor. Başka türlü nasıl sorumluluktan kaçabilirler ki!

 • Beyrut’un ölümü ve Lübnan’ın dirilme şansı
  Beyrut’un ölümü ve Lübnan’ın dirilme şansı

  SEÇTİKLERİMİZ – Fehim TAŞTEKİN Gazete Duvar için yazdı: Bu patlama aynı zamanda yozlaşmış sistemin infilakıdır. Bununla yüzleşmek yerine içerideki politik hasımlar ve dışarıdaki uzantıları bu felaketi karşı tarafı yıpratma fırsatına çevirmenin derdinde.

 • AKP en çok nerelerde kadrolaşıyor?
  AKP en çok nerelerde kadrolaşıyor?

  SEÇTİKLERİMİZ – Bahadır ÖZGÜR Gazete Duvar için yazdı: Başkanlık rejimine geçildikten sonra kamu kurumlarında muazzam bir kadro patlaması yaşanıyor. Üst düzey mevkiler parti yöneticilerine dağıtılırken, aşağılardaki yüz binlerce ‘devlet işi’ de taban arasında bölüştürülüyor. Kamu personeli sayısı AKP döneminde 2 kattan fazla arttı.

 • Petrol anlaşması, Kürtler ve hayli karışık hesaplar
  Petrol anlaşması, Kürtler ve hayli karışık hesaplar

  SEÇTİKLERİMİZ – Fehim TAŞTEKİN Gazete Duvar için yazdı: Kürtler ABD ile petrol anlaşmasını ‘siyasi tanınma’ olarak okuma eğiliminde. Askeri ortaklığa rağmen Amerikalılarla ilişkinin zemini hep kaygandı. Barış Pınarı Harekâtı’na yeşil ışık yakılması ortaklığın bir gece ansızın “vazgeçilebilir” hale gelebileceğini göstermişti.

 • Kılıcın söylettikleri
  Kılıcın söylettikleri

  SEÇTİKLERİMİZ - Fehim TAŞTEKİN Gazete Duvar için yazdı: Demem o ki kılıç oraya sehven çıkmadı. Şuursuzca bir gösteri de değildi. Bütün bu maceraların dinsel deklarasyonuydu o. Aynı zamanda yanlışa doğru dedirten, hezimeti örten ve rezaleti kutsayan bir kisveydi.

Popüler Haberler