İtalya'da gece kulübünde izdiham: Beşi çocuk altı kişi yaşamını yitirdi

İtalya’nın doğusunda yer alan Ancona kenti yakınlarındaki “Lanterna Azzurra” isimli gece kulübünde bir rap konseri sırasında izdiham yaşandı. Beşi çocuk altı kişi hayatını kaybetti.

İtalya'da gece kulübünde izdiham: Beşi çocuk altı kişi yaşamını yitirdi

BBC Türkçe’den Övgü Pınar’ın haberine göre: Ancona yakınlarındaki Corinaldo kasabasında yer alan "Lanterna Azzurra" isimli gece kulübünde bir rap yıldızının konseri sırasında, saat 01.00 civarında yaşanan izdihamın, göz yaşartıcı sprey kullanılmasının yol açtığı panikten kaynaklandığı iddia ediliyor.

İzdihamdan kurtulanlar, havada göz yaşartıcı sprey ya da amonyak kokusu aldıklarını ve ardından kalabalığın panikle kaçmaya çalıştığını anlattı.

Olayda hayatını kaybedenlerden 5'inin 14-16 yaşları arasında olduğu, 6'ıncı kişininse kızını konsere getiren 39 yaşındaki bir kadın olduğu açıklandı. Ansa ajansı, 12'si ağır olmak üzere 100'ün üzerinde yaralı olduğunu bildirdi.

Çıkıştaki korkuluklar çöktü

RaiNews haber kanalında yayınlanan video görüntülerinde, gece kulübü çıkışlarından birinin önünde kalabalığın biriktiği ve bu sırada korkulukların çökmesi sonucu bir grup insanın aşağı düştüğü görülüyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler