İşte Saray’ın adaleti: Cezasız bırakılan tehdit ve taciz, cinayeti getirdi

Erdoğan Küpeli, Gülay Mübarek’i sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit etti, adli kontrolle serbest bırakıldı. Kadına yönelik suç cezasız bırakılırken ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklandı. Erdoğan Küpeli bu kez de kendisini reddeden Tuğba Keleş’i silahla vurarak öldürdü.

İşte Saray’ın adaleti: Cezasız bırakılan tehdit ve taciz, cinayeti getirdi

 

Daha önce bir kadını sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit eden, ardından paylaşımları nedeniyle ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklanan Erdoğan Küpeli, bu sefer kendisini reddeden kadını öldürdü.

Eskiden ilkokul öğretmenliği yapan 46 yaşındaki Erdoğan Küpeli, 2016’da Gülay Mübarek isimli kadını sosyal medya üzerinden tehdit etmişti. Mübarek’in konuyu medyaya taşıması üzerine 2018’de gözaltına alınan Küpeli, Mübarek’i tehdit suçundan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış ancak ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan tutuklanmıştı.

 

Reddedince silahla öldürdü

DHA’nın haberine göre yargılandığı davalarda ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından toplam sekiz yıl üç ay hapis cezası alan Küpeli, Adana’nın Kozan ilçesinde yerel bir gazetenin dağıtımcılığını yapmaya başladı.

Küpeli, Tufanpaşa Mahallesi’nde bir markette kasiyer olarak çalışan Tuğba Keleş’e arkadaşlık teklif etti. Ancak Keleş teklifi reddetti. Bunun üzerine Küpeli, bugün saat 11:00’de Keleş’i markette başından silahla vurdu, ardından da intihar girişiminde bulundu.

İkili hastaneye götürülürken, Keleş burada hayatını kaybetti. Tedaviye alınan Küpeli’nin de hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler