İSİG’in 'korona' raporu açıklamasına engel: Sekiz gözaltı

İSİG Meclisi’nin İbni Sina Hastanesi önünde Covid-19 salgınına ilişkin yapacağı basın açıklamasına polis müdahalesi sonucu aralarında sağlık emekçilerinin de olduğu sekiz kişi gözaltına alındı.

İSİG’in 'korona' raporu açıklamasına engel: Sekiz gözaltı

 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin (İSİG), Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi önünde “7.ayında Covid-19″ başlıklı raporu açıklayacağı basın toplantısı engellendi.

Polis müdahalesi sonucu aralarında sağlık emekçilerinin bulunduğu sekiz kişi gözaltına alındı.

 

Gözaltına alınan bir sağlık emekçisinin çektiği ve İSİG’in Twitter hesabından yayımladığı videoda, şunlar kaydedildi:

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi önünde ‘7.ayında Covid-19’ raporunu açıklamak istedik. Sağlık çalışanları olarak zor koşullarda çalışıyoruz. Arkadaşlarımızı kaybediyoruz. Sağlık Bakanlığı ve yetkililerin yeterli önlemleri almamasından kaynaklı arkadaşlarımız hayatını kaybediyor. Bugün 7. ay raporumuzu açıklamak istediğimizde, açıklayamayacağımızı söylediler. Bir grup arkadaşla gözaltına alındık. Bizim sağlık çalışanlarına karşı sorumluluğumuz var. Milyonlarca işçiye karşı sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmek için daha fazla mücadele etmeye, daha fazla çalışmaya devam edeceğiz.

 

Müdahale nedeniyle İSİG, açıklayamadığı raporu sosyal medyadan paylaştı:

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler