İlerici Enternasyonal Açılış Zirvesi toplanıyor

İleri Enternasyonal Konsey Üyesi ve HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü sosyal medya hesabından İleri Enternasyonal’in Açılış Zirvesi’nin toplandığını duyurdu. Zirve "Ya enternasyonalizm, ya yokoluş" başlığıyla bugün başlıyor ve 20 Eylül tarihinde sonra eriyor. Zirveyi canlı olarak izlemek mümkün.

 İlerici Enternasyonal Açılış Zirvesi toplanıyor

SiyasiHaber

İlerici Enternasyonal Açılış Zirvesi "Ya enternasyonalizm, ya yokoluş" başlığıyla bugün başlıyor ve 20 Eylül tarihinde sonra eriyor. Zirve açılışını İlerici Enternasyonal’in Youtube hesabından canlı olarak izlemek mümkün. 19-20 Eylül tarihlerinden ise Zirve Zoom hesabından izlenebilecek.

İleri Enternasyonal Konsey üyesi Ertuğrul Kürkçü sosyal medya hesabından Zirve’nin açılışını şu değerlendirmeyle duyurdu:

"Kapitalizm tekrarlayan salgın döngülerinin ortasında, umutsuzluk içinde çürürken kapitalist devlet insanlığın kurtuluşuna giden yolumuz üzerindeki en büyük engel olarak durmaya devam ediyor. İlerici Enternasyonal, ortak atalarımızın sınıfsız toplum deneyimlerinden bugüne uzanan komünal hafızayı, acil uluslararası dayanışmaya yalın ve sağlam bir temel sağlayacak şekilde canlandırarak işe başlıyor. ‘Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için.’ İşçi sınıflarının tarihteki en iyi deneyimlerine yaslanan taptaze bir başlangıçla insanlığın kurtuluşa yürüyüşünü cesaretle sürdürüyoruz.”  

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler