HDP'nin genç milletvekili adayları Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti: Acılarımızdan güç toplamaya geldik

HDP Gençlik Meclisi ve HDP’nin İstanbul’daki genç milletvekili adayları Emre Sarıgül, Ozan Özgenler ve Rıdvan Öztürk, Berkin Elvan’ın ailesi Sami Elvan ve Gülsüm Elvan’ı ziyaret etti.

HDP'nin genç milletvekili adayları Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti: Acılarımızdan güç toplamaya geldik

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyeleri ve HDP’nin İstanbul’daki genç milletvekili adayları Emre Sarıgül, Ozan Özgenler ve Rıdvan Öztürk, Gezi Parkı Direnişi sırasında 16 Haziran 2013'de yapılan polis saldırısında Okmeydanı'nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan ve babası Sami Elvan’ı ziyaret ettiler.

‘Hesabını birlikte soracağız’

Mücadelelerini asla bırakmamaları gerektiğini dile getiren Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, seçimlerin Türkiye adına güzel olmasını diledi.

“Umarız hırsızlık olmaz. Hırsızlık olmazsa zaten çok rahat kazanacağımızı biliyoruz” diyen baba Elvan, şöyle devam etti:

“Bugün hırsızlıklar var ama yarın olmayacak. Bu ülke onlara kalmayacak. Bu ülke bizim ülkemiz. Bu ülkeyi üç, beş hırsıza bırakmayacağız. Bunların hesabını hep birlikte soracağız. Siz gençlerin seçilip seçilmeyeceği de önemli değil. Önemli olan mücadele etmektir. Bugün benim çocuğum yaşasaydı belki oda bugün milletvekili adayı olarak burada dururdu. Bu ülkede barış, kardeşlik isteyenleri bıçakladılar, öldürdüler.

‘Sonunda kazanacağız’

Anne Gülsüm Elvan ise, Berkin’in mücadelesini asla bırakmadıklarını belirterek, “O katil bir ömür boyu içeride olsa da benim yüreğime su serpmiyor, acımı hafifletmiyor. Ama mücadelemizin amacı kaybedilen bütün çocukların davasının önünü açmaktır. Onun için bir yerden başlamak lazım. Belki biz adalet dediğimiz için sokağa çıktığımız için dövülürüz, içeride alınabiliriz ama eninde sonunda kazanan biz olacağız” dedi ifadelerini kullandı.

‘Acılarımızdan güç toplamaya geldik’

HDP milletvekili adayı Emre Sarıgül ise, HDP’nin toplumsal muhalefetin içinde çıkan bir parti olduğunu belirterek, “Biz buraya oy istemek için gelmedik. Acılarımızın ortaklığından güç toplamak için geldik. Annemizin babamızın gözlerinin içine bakarak güç almak istedik. Ankara’da, Suruç’ta ve daha birçok yerde çocuklarımızı kaybettik. Bizi bir araya getiren de acılarımızın ortaklığıdır” diye belirti. 

Mezopotamya Ajansı

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler