HDP'li belediyenin pedofili farkındalık afişi tekrar dincilerin gündeminde

HDP'li Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'nin 2015'de bilboardlara astığı “çocuk gelin yoktur, tecavüzcü erkek vardır” afişi yerel seçimler öncesinde yeniden dincilerin gündemine girdi.

HDP'li belediyenin pedofili farkındalık afişi tekrar dincilerin gündeminde

Kayyum atanan HDP'li Diyarbakır Yenişehir Belediyesi'nin 2015 senesinde bilboardlara astığı “çocuk gelin yoktur, tecavüzcü erkek vardır” afişi geçtiğimiz günlerde dinciler tarafından tekrar gündeme getirildi. 

Yenişehir Belediyesi'nin bilboardda pedofili ve zorla çocuk evlendirmelerine dikkat çektiği afiş dincileri yeniden çıldırttı. Müslümanların Peygamberi Muhammed'e hakaret olarak nitelendirilen afişe dair gerici Yeni Akit Gazetesi yazarı Şevki Yılmaz da bugün yayımlanan yazısında "iktidara çok acil çağrı" yaparak dahil oldu. 

"Çıldıracağım! Aklımı ve imanımı koru Allah’ım!  Artık iktidardayız! Ne zaman muktedir olacağız!?" ifadelerini kullanan Yılmaz “Peygamberler ve sahabeler diyarı Diyar-ı Bekir il merkezindeki reklam panolarına Sevgili Peygamberimize iftira, hakaret ve alay içeren afişleri asan ve astırtan din ve vatan düşmanı HDP’nin o günkü belediye başkanına ve yetkililerine acilen dava açılmalıdır!” diye yazdı.

Gerici yazar Yılmaz bilinçlendirme amacıyla asılan afişe karşı "bilinçlendirme" için göreve çağırdı:

Bu şerefsiz ve alçak saldırıyı anında cami minberinden lanetleyen ve Ümmeti Muhammed-î göreve çağıran Ulu Cami’nin eskimez imamı Sait Hocamız gibi tüm peygamber varisi hocalarımızı toplumumuzu uyandırmak, bilinçlendirmek ve küfür- şirk hastalarını iman ilacıyla tedavi etmek için irşadi ve imani göreve çağırıyoruz.

HDP'yi linç etmeye dönüştürülen konunu ve kayyum atanan HDP'li belediyenin faaliyetlerinin neden yerel seçimlerden önce gündeme geldiği ise merak konusu. 

Yolculuk

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler