HDP’den ‘Kardeş Aile’ kampanyası

Partisinin MYK toplantısı sonrası konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Kardeş Aile” kampanyasını “Bir elin verdiğini, diğer el görmez” sözleriyle duyurdu.

HDP’den ‘Kardeş Aile’ kampanyası

 

HDP MYK toplantısının ardından konuşan Buldan, koronavirüs salgınının dünyanın bir çok yerini sardığını belirterek, başlatılan kampanyayı şöyle duyurdu:

 

 “Yeni bir dayanışma kampanyası örgütledik. İhtiyaç sahibi olan her kesime ulaşmanın yol ve yöntemlerini bulmalıyız. Kardeş Aile Kampanyası’nı bugün itibariyle başlattık. Kampanyamızın sloganı ‘Bizler paylaşıyoruz, sizler de paylaşın’ Değerli arkadaşlarım binanızda ve sokağınızda ihtiyaç sahibi olan insanlarla dayanışma içinde olun.

 

“Hükümet engel olmaya çalışıyor”

“Hükümet HDP’nin her türlü kampanyasını engelleyerek bunun önüne geçmek istemektedir. Bizler belediyelerimiz aracılığıyla yapacağımız örgütleme kampanyasını gerçekleştiremiyoruz ancak bizlerin sizlere ulaşacağı yöntemleri arıyoruz. Yalnız değilsiniz HDP yanınızda.”

 

“Emekçiler hala üretime devam ediyor”

Buldan, Türkiye’de ölüm ve vaka sayılarının arttığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Türkiye halkları olarak çok daha sıkı önlemler almamız gerekiyor. Bu günü kadar yapılanlar yeterli değil. İnsanlar hala işlerine gitmek durumunda kalıyor. Sosyal devlet olmamamızdan kaynaklı insanlar geleceklerini düşünerek evlerinden çıkmak zorunda kalıyorlar. Çünkü kazanabilecekleri mekanlar hala kapalı değil. İşçi, emekçi hala üretime devam ediyor.

 

“Vatandaşa verebildiği sadece bir IBAN numarası”

“Avrupa’da ülkeleri yönetenler ‘Evlerinizden çıkmayın, biz sizin geleceğinizi garanti altına alıyoruz’ güvencesi veriyor. Ne yazık ki Türkiye’de güvence yok, ülkeyi yönetenler vatandaştan para talep ediyor. Vatandaşa verebildiği sadece bir IBAN numarası.”

 

HDP Basın Bürosu “Kardeş Aile” kampanyasının detaylarını paylaştı

Kampanyaya dair HDP Basın Bürosu tarafından paylaşılan bilgi notunda, şu bilgiler yer aldı:

 

  • Tüm il ve ilçe örgütlerimiz yardım edilecek kardeş aileleri tespit edecektir. (Ekonomik açıdan zor durumda bulunan, ihtiyaç sahibi, salgın sebebiyle işsiz kalmış, salgın tehdidine rağmen çalışmak zorunda olan aileler öncelenecektir. Bu kapsamda hali hazırda tespit edilmiş 50 binden fazla aile vardır, tespit çalışmaları devam etmektedir.)
  • Tüm il ve ilçe örgütlerimiz, kendi yerellerinde yaşayan, ekonomik durumu nispeten iyi olan ailelerimizle iletişime geçerek, ‘dayanışmacı kardeş aile’ olmaları konusunda çağrıda bulunacaktır.
  • İl ve ilçe örgütlerimiz Dayanışmacı Kardeş Aile ile ihtiyaç sahibi Kardeş Ailenin iletişime geçmelerini sağlayacaktır. 
  • Belli merkezlerde belirlenen marketlerle indirim anlaşması yapılmıştır. 200 TL değerindeki gıda paketlerini kardeş ailelere ulaştırmak da kampanyaya katılmanın bir başka yoludur.
  • Tüm seçilmişlerimiz (Parti Meclisi üyelerimiz, MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz, belediye eşbaşkanlarımız) kardeş ailelerle dayanışma göstererek, kampanyanın öncüleri olacaktır.
  • Her milletvekilimiz başlangıç olarak 10 kardeş aileye destek olacaktır.
  • Kampanya süresince ‘bir elin verdiğini, diğer el görmez’ felsefesi esas alınacaktır.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler