Hatimoğulları'ndan Hatay'da İdlib sürecine dair basın açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Hatay'da İdlib sürecine dair basın açıklaması gerçekleştirdi.

Hatimoğulları'ndan Hatay'da İdlib sürecine dair basın açıklaması

SiyasiHaber

 

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, HDP Hatay İl Örgütü'nde yapmış olduğu basın açıklamasında sözlerine, yaşamını yitiren bütün askerlerin ailelerine ve Türkiye halklarına başsağlığı dileyerek başladı. 

Hatimoğulları, "Savaşın kan, gözyaşı, yıkım ve gencecik fidanların yaşamının son bulduğu bir olgu olduğunu her daim ifade ettik. Bizler esas meselenin barışla, demokratik yöntemlerle ve diyalogla çözüleceğine dair mesajlarımızı sürekli bu şekilde ilettik. Bizler bu ülkeye tabut gelsin istemiyoruz. Bunu istemediğimiz içinde Suriye tezkeresi meclise geldiği zaman HDP olarak, Suriye tezkeresine hayır dedik. Çünkü Suriye’nin kendi içinde devam eden yoğun bir savaş süreci vardı. Türkiye’nin burada oynaması gereken rol, oradaki HTŞ güçlerine, Selefilere destek sunan onlarla ilgili açılım yapan onlara “dayanışma gösteren” değil, tam tersi Suriye halklarının ve Türkiye halklarının yararına olan bir Suriye siyaseti izlemesi gerektiğini ifade ediyorduk. Bu ifademizi devam ettirdiğimizi buradan bir kez daha söylemek isterim" dedi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler