Gülistan Doku'nun ablası: Kardeşimin cesedini görsek mutlu olacak hale geldik, acımızı anlayabiliyor musunuz?

21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan'dan 244 gündür haber yok. Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlara seslenen abla Aygül Doku, "Bilirkişi raporunda yer alan bilgilere rağmen neden Zaynal ve ailesinin ifadesi alınmıyor" diye soruyor.

Gülistan Doku'nun ablası: Kardeşimin cesedini görsek mutlu olacak hale geldik, acımızı anlayabiliyor musunuz?

 

Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'dan 244 gündür haber alınamıyor.

Doku'nun 5 Ocak'ta 11.00 sularında Zaynal Abakarov'la bir kafede 9 dakika kadar konuştuğu biliniyor.

Konuşmanın ardından yolun karşısına geçip minibüse binen Gülistan'ın Sarı Saltuk Viyadüğü-Dinar Köprüsü üzerinde araçtan indiği iddia edilse de kanıt bulunamıyor.

8 aydır kız kardeşinden haber alabilmeyi uman abla Aygül Doku, üzgün olduğu kadar tepkili.

Kardeşinin durumunu konuştuğumuz Doku, "Türkiye'nin teknolojisi köprü üstündeki bir görüntüyü çözmeye yetmiyor mu" diye sordu.

 

‘Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı ile görüşmek istiyoruz’

Aygül Doku, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya şu sözlerle seslendi:

Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı ile görüşmek istiyoruz. Bu olaya müdahil olsunlar. Adalet ve Aile Bakanı'na da sesleniyorum, 343 gündür kız kardeşim yok, artık kardeşimin başına ne geldiğini öğrenmek istiyorum. 21 yaşındaki bir genç kız kayıp. Hem de Tunceli gibi avuç içi kadar olan ve her yerde mobese bulunan yerde. Bir-iki haftada çözülebilecek olay neden hala çözülmedi? Avuç içi kadar kentte başımızı vurmadığımız duvar, kapı kalmadı.

 

Kafedeki kimliği meçhul kadınlar

Gülistan ile Zaynal'in kafede konuştuğu sırada orada bulunan iki kadından ifade alınmamasını eleştiren Doku, Zaynal'in o kişilerden birini öptüğünü, bunun da tanıştıkları anlamına geldiğini belirtti.

 

‘Bilirkişi raporunda, 'iki normal insanın konuşması değil' deniliyor’

Bilirkişi raporunda yer alan ifadelere rağmen Zaynal Abakarov ve ailesinin sorgulanmamasına tepki gösteren Aygül Doku, Adalet Bakanı'na (Abdulhamit Gül) da şu sözlerle seslendi:

Adalet Bakanı'na sesleniyorum, kafeteryaya Gülistan gelmiş, 9 dakika konuşmuşlar. Zaynal ifadesinde diyor ki, 'Gülistan geldi, ona işimin olduğunu söyledim'. 'İşim var' demesi 9 dakika mı sürmüş? Bilirkişi raporunda, 'iki normal insanın konuşması değil' deniliyor. Raporda, Zaynal'in Gülistan'ı tehdit eder gibi bir şeyleri ısrarlı şekilde anlattığı, bunun normal bir görüşme olmadığı belirtiliyor. Bilirkişi raporuna rağmen neden bu aile sorgulanmıyor?

(İndependent Türkçe)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler