Gökçek’ten Tuna’ya ‘külliyen yalan’ çıkışı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin liradan 15 milyon TL’ye yükselttiğini söylemesi üzerine eski başkan Melih Gökçek “Tuna’nın gelir mukayeseleri külliyen yalandır” dedi.

Gökçek’ten Tuna’ya ‘külliyen yalan’ çıkışı

AKP’li Gökçek’in Ekim 2017’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle istifa ettirilmesinden sonra belediye meclisindeki seçimle Ankara Belediye Başkanlığı görevine gelen Mustafa Tuna, A Haber televizyonunda dün yaptığı açıklamada belediyenin hafriyat gelirlerinin ayda 30 bin liradan 15 milyon liraya yükseldiğini söyledi.

Bu sözlerin hedefinde, Gökçek’in başkanlığı döneminde belediyenin hafriyat işlerinin Osmanlıspor kulubüne devredilmesi olduğu anlaşıldı. Eski adı Ankara Büyükşehir Belediyespor olan futbol kulübünün adı önce Ankaraspor, 2014’te Osmanlıspor olarak değiştirilmişti. Bir dönem Melih Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek’in başkanı olduğu, halen onursal başkanlığını Melih Gökçek’in yürüttüğü kulüp geçen yıl Süper Lig’den düştü, halen 1. Lig’de mücadele ediyor.

Tuna, hafriyat işini bu yıl içinde belediye şirketi olan Ankara Kültür Etkinlikleri Ticaret (ANKET) A.Ş.’nin bünyesine almıştı.

Mustafa Tuna’nın sözlerine Melih gökçek Twitter’dan yanıt verdi.

‘Partimin anlayışla karşılayacağı ümidiyle’

“Seçim sırası cevap verip vermemekte çok tereddüt ettim. Çünkü medya ve sosyal medya birbirlerine düştüler diye haberler yapıp göbek atacaklar” diyen Gökçek ancak yanıt vermezse suçlamayı kabul etmiş sayılacağını ve parti yönetiminin durumu anlayışla karşılayacağını ümit ettiğini şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin takımlara verdiği destek ortada iken Osmanlıspor’a ihale karşılığı bir yerden 5 milyon gelmesi çok normal bir olaydır. Osmanlıspor’a bunun haricinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden tek kuruş bağış yapılmamıştır. Buna karşılık benim son dönemimde Ankaragücü Spor Kulübüne, belediye ve bağlı şirket bütçelerinden 10 milyon TL yardım yapılmıştır. Hiç kimse de bu yardım niye yapıldı dememiştir. Tuna da Ankaragücü’ne yardımı devam ettirmiştir. Tuna’nın gelir mukayeseleri külliyen yalandır. Hafriyat işi dört aydan beri büyükşehir belediyesi ve bağlı kuruluşu ANKET A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Hafriyat paraları büyükşehir veznesine yatmaktadır.”

(DİKEN)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler