Fransa'da üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın kimliği belirlendi

Fransa'da Notre Dame Kilisesi'nde üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın Tunuslu bir göçmen olduğu açıklandı. 21 yaşındaki Brahim Aouissaoui'nin, İtalya üzerinden Fransa'ya giriş yaptığı kaydedildi.

Fransa'da üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın kimliği belirlendi

 

Fransa'nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi'nde üç kişiyi öldüren bıçaklı saldırganın Tunus'tan geldiği duyuruldu. Zanlıyla iletişimde olduğu belirtilen 47 yaşında bir erkeğin ise gözaltına alındığı belirtildi.

Duvar'ın haberine göre: Tunus'tan yola çıkan 21 yaşındaki Brahim Aouissaoui'nin bir göçmen teknesiyle İtalya'nın Lampedusa adasına gittiği, daha sonra ekim ayı başında Fransa'ya geçtiği kaydedildi. Saldırının ardından polis tarafından vurulan Aouissaoui adlı kişinin üzerinde kimlik belgesi olmadığı ancak İtalyan Kızılhaçı'nın kendisine verdiği bir belgenin bulunduğu aktarıldı.

 

'Üç bıçak, iki telefon ve bir kuran taşıyordu' 

Savcılıktan yapılan açıklamada Tunuslu bir göçmen olduğu belirtilen Aouissaoui'nin üç bıçak, iki telefon ve bir Kuran taşıdığı ifade edildi. Savcı Jean-Francois Ricard, hastanede olan zanlının 'kritik durumda' olduğunu söyledi.

 

'İslamcı ideolojiye savaş açtığımız için saldırılar düzenlendi' 

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'nın 'İslamcı ideolojiye karşı savaş başlatması nedeniyle' saldırıların düzenlenmiş olabileceğini söyledi. RTL Radyosu'na konuşan Darmanin, "Bu korkunç saldırılar gibi başka saldırıların olduğunu ve olacağını anlamamız gerekiyor" dedi.

Nice'te perşembe günü düzenlenen saldırıda 60 yaşındaki bir kadın boğazı kesilerek öldürüldü. 55 ve 44 yaşlarında iki kilise görevlisinin ise bıçak darbeleri sonucu öldüğü aktarıldı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler