F1 pilotu Hamilton: ‘Breonna Taylor'ı öldüren polisleri tutuklayın!’

Mercedes F1 pilotu Lewis Hamilton, pazar günü koşulan Toskana Gran Prix'sinin öncesinde ve sonrasında "Breonna Taylor'ı öldüren polisleri tutuklayın" yazılı tişört giydi. Yarışı kazanan Hamilton ABD'ye mesaj verdi: Breonna Taylor'ı öldüren polisleri tutuklayın!

F1 pilotu Hamilton: ‘Breonna Taylor'ı öldüren polisleri tutuklayın!’

Mercedes F1 pilotu Lewis Hamilton, pazar günü koşulan Toskana Gran Prix'sinin öncesinde ve sonrasında giydiği "Breonna Taylor'ı öldüren polisleri tutuklayın" yazılı tişört giydi.

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 9. yarışı Toskana Grand Prix'sinde Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton birinci oldu.

Yarışı kazanan Hamilton, podyumun en tepesinde "Breonna Taylor'ı öldüren polisleri tutuklayın" yazılı tişörtü giydi.

Tişörtün arkasında Taylor'ın fotoğrafı ve "Onun ismini söyle" ifadeleri yer aldı.

Hamilton yarıştan sonra yaptığı Instagram paylaşımında, "Breonna Taylor'ın kendi evinde polisler tarafından öldürülmesinin üzerinden 6 ay geçti. Adalet hala yerini bulmadı. Sessiz kalmayacağız" yazdı.

toska1

Ne olmuştu?

Breonna Taylor, 13 Mart 2020'de uyurken ABD'nin Louisville kentindeki evine yapılan uyuşturucu baskınında polisin 8 kurşunuyla hayatını kaybetmişti.

Yapılan araştırmalar sonucunda evde herhangi bir uyuşturucu madde bulunmamıştı.

Mayıs ayında Breonna Taylor'ın ailesi polisleri darp, yanlışlıkla ölüme sebebiyet verme, aşırı güç kullanma, ihmal ve ağır ihmal ile suçlayarak dava başvurusunda bulunmuştu.

Başvuruda, polis memurlarının aslında Breonna Taylor ya da sevgilisini değil, o anda gözaltında bulunan, onlarla ilgisiz ve o apartmanda da oturmayan birini aradıkları ileri sürülüyor.

toska

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler