Evrensel’in reklamı’ terör propagandası sayıldı’ RTÜK Tele1’e ceza kesti

RTÜK’ün ‘muhalif medyaya baskı ve saldırıları sürüyor. RTÜK Tele1’e en üst sınırdan idari para cezası verdi. Cezanın gerekçesi Evrensel Gazetesi’nin 25. Yıl reklamı. RTÜK, Evrensel’in reklamını ‘terör propagandası’ saydı, reklamı yayınlayan TELE1’e “terör propagandasına aracılık”tan ceza kesti.

Evrensel’in reklamı’ terör propagandası sayıldı’ RTÜK Tele1’e ceza kesti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) Tele 1’e yeni bir ceza geldi. En üst sınırdan idarı para cezası veren kurul, gerekçe olarak ise Evrensel Gazetesi’nin reklamını gösterdi.

TELE1’in haberine göre; kurul, reklamda “Bir arada, barış içinde, kardeşçe yaşamak isteyenlerin sesi” ifadesinin kullanıldığını ve mitinglerden görüntülerin verildiğini kaydederek, reklam ile ‘terör örgütünün propagandasının yapılmasına aracılık edildiğini’ öne sürdü. Reklamda yer alan küçük kız çocuğu ise RTÜK tarafından “kardeşlik mesajları kullanılarak masum bir kız çocuğuyla şirin gösterilmeye çalışıldı” diye değerlendirildi.

 

“Evet biz aynen öyle yapmak istiyoruz”

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Merdan Yanardağ, RTÜK’ün kanala kestiği cezanın gerekçesini paylaşarak, “Aynen böyle yapmak istiyoruz” dedi.

Yanardağ’ın cezaya yönelik tepkisi şöyle oldu:

“RTÜK, bu kez TELE 1’e bir reklam nedeniyle en üst sınırdan para cezası verdi. Evrensel gazetesinin reklamı.. Gerekçelerden biri de, ‘Bir arada, barış içinde, kardeşçe yaşamak isteyenlerin sesi’ ifadesi de var. Evet, biz aynen böyle yapmak istiyoruz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler