Erdoğan’ın ‘cuma müjdesi’, Zeki-Metin’in ‘Petrol kralları’ filmini hatırlattı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Cuma günü açıklayacağız" dediği müjde ne? Duyumlar muhtelif… Kimi doğalgaz ya da petrol bulundu diyor, kimisi Rusya’dan aşı alınacak diyor. Sosyal medyanın da gündemindeki ‘cuma müjdesi’ Zeki – Metin ikilisinin ‘Petrol Kralları’ filmini hatırlattı.

Erdoğan’ın ‘cuma müjdesi’, Zeki-Metin’in ‘Petrol kralları’ filmini hatırlattı

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı bir konuşmada ‘cuma müjdesi’ açıklaması yaptı. Erdoğan’ın ‘cuma müjdesi’nin ne olacağı merakla beklenirken konu ilgili duyumlar muhtelif. Çeşitli kaynaklardan yapılan açıklamalara göre, Erdoğan’ın açıklayacağı müjde, Karadeniz’de bulunan bir doğalgaz kaynağı. Kimilerine göre ise Akdeniz’de bulunan doğalgaz kaynağı. Karadeniz stratejik bir hedef şaşırtma.

Bir başka iddiaya göre ise açıklanacak müjde Türkiye'nin Covid-19 aşısı için Rusya ile yoğun temas içerisinde olduğu ve iki ülke arasında bir aşı protokolü imzalanmasına çok yakın olunduğu.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "İnşallah Cuma günü tüm milletimize, bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor, ve buna inanıyorum. Ve şu anda bu müjdenin biz de hayalleri, rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah, bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum" demişti.

Yarın Erdoğan’ın açıklamasıyla öğreneceğimiz ‘Cuma müjdesi’ sosyal medyada da gündem olurken, ‘Cuma müjdesi’ petrol mü, doğalgaz mı tartışmaları, Zeki Alasya, Metin Akpınar ikilisinin 1979 yapımı ‘Petrol Kralları’ filmini hatırlattı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler