Erdoğan: ‘Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve Amerika ile paylaştık’

Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu Ortak Açılış Töreni’nde konuşan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna gireceğini söyledi. Erdoğan, “Biz Afrin'e girdik, Celabrus'a girdik. Şimdi de Fırat'ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve Amerika ile paylaştık” dedi.

Erdoğan: ‘Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve Amerika ile paylaştık’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu Ortak Açılış Töreni'nde konuştu. Konuşmasında Fırat’ın doğusuna operasyon sinyali veren Erdoğan, “Biz Afrin'e girdik, Celabrus'a girdik. Şimdi de Fırat'ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve Amerika ile paylaştık” dedi.

Erdoğan “Suriye'deki tehditlerden ülkemizi korurken, Afrin’e girmeyin diye bize gözdağı vermeye çalıştı. Biz Afrin'e girdik, Celabrus'a girdik. Şimdi de Fırat'ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ve Amerika ile paylaştık. Kılıçdaroğlu S-400 sürecinde alenen karşı tarafın yanındaydı. Taciz atışları devam ederken biz sessiz kalamayız. Biz bir yere kadar sabır ederiz. O sabrın sonu var” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler