Emmy ödüllü ‘Orange is the New Black’ dizisi ‘fuhuş gösteri’siymiş!

Yeni Akit Gazetesi, Netflix’in Riyad’la yaptıkları anlaşma uyarınca Suudi Arabistan’da Emmy ödüllü ‘Orange is the New Black’ ile ‘Sex Education’ dizilerinin gösterilecek olmasını, “Suud’da fuhuş gösterisi başlıyor” şeklinde haberleştirdi.

Emmy ödüllü ‘Orange is the New Black’ dizisi ‘fuhuş gösteri’siymiş!

SiyasiHaber

Yeni Akit Gazetesi Netflix’in Emmy ödüllü ‘Orange is the New Black’ dizisinin Suudi Arabistan’da yayımlanacak olmasını “Netflix’le prens için ahlâksız anlaşma! Suud’da fuhuş gösterisi başlıyor” şekilde haberleştirdi.

Yeni Akit’ten Yakup Sarıçiçek’in haberine göre, “Amerika’nın Ortadoğu’daki kuklası olan Suudi Arabistan, batılılaşma, ahlaksızlık yolunda adımlar atmaya devam ediyor...”

“Suudiler, Gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı azmettiren katil Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın itibarını korumak adına fuhuş filmlerini yayınlama kararı aldı.” diyen Sarıçiçek’in haberinde Netflix’in diğer popüler dizisi “Sex Education” da bilinçli olarak Türkçe’ye “Fuhuş Eğitimi” olarak çevriliyor. Çeviri habercinin kafasının nasıl çalıştığını da gösteriyor.  Habercinin kafasında seks fuhuş ile eşanlamlı…

 

Emmy ödüllü komedi dizisi

“Orange is the New Black”, yönetmenliğini dünyaca üncü aktrist Jodie Foster'ın yaptığı, Nexflix’in özellikle gençler arasında çok popüler olan bir komedi-drama dizisi. Dizi Türkiye’de de çok sayıda izleyici buluyor. 66. Primetime Emmy Ödüllerine 12 dalda aday gösterilen dizi, 67. Emmy ödüllerinde, Primetime Emmy Ödülünü almıştı. ‘Sex Education’ da Netflix’in çok popüler bir başka komedi dizisi.

 

Ne olmuştu?

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümünün ardından, Hasan Minhaj isimli komedyen ve stand-up sanatçısının, Netflix’de yayımlanan “Vatanseverlik Kanunu” adlı programda Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Suudi Arabistan ve veliaht Prens Muhammed Bin Salman eleştirmesi Suudi Arabistan ile Netflix arasında tartışmalara konu olmuş, bir süre sonra Netflix ilgili bölümü yayından kaldırmıştı.

Netflix CEO Yardımcısı Reed Hastings, Hasan Minhaj’ın programındaki Bin Salman eleştirisinin yer aldığı bölümün yayından kaldırılması karşılığında, ‘Orange is The Black’ ve ‘Sex Education’ dizilerinin Suudi Arabistan’da yayımlanacağını duyurdu.

Netflix CEO Yardımcısı Reed Hastings, eleştiri programını kaldırmanın “çok zor bir karar” olduğunu söylerken, “cinsel içerikli” yayınların muhafazakar bir ülkede yayınlanacak olmasının önemli olduğunu da belirtti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler