Elazığ depremini çocuk yaştakilere evlilik yasağına bağladı.

YTÜ'de profesör olan Bedri Gencer, Elazığ Depremi'nin ardından afetlerin pedofilinin yasaklanmasından dolayı olduğunu söyleyerek 'Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı' dedi.

Elazığ depremini çocuk yaştakilere evlilik yasağına bağladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nden Prof. Dr. Bedri Gencer, Elazığ’daki depremin nedenini çocuk yaştaki evlliliklerin yasaklanmasınabağladı. Twitter hesabından  “Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” diyen Bedri Gencer tepkiler üzerine mesajını sildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Emek Gençliği Bedri Gencer’e tepki göstererek şu açıklamayı yaptı: ““Bedri Gencer’in paylaşımları ülkemizde akademinin olması gerektiği yerden çok uzakta olduğunu ispatlıyor Üniversiteleri bilimsel eğitimden ve bilim üretilen alanlardan uzaklaştırmak isteyenlere karşı üniversiteli arkadaşlarımızı ve üniversite bileşenlerini laik, bilimsel, demokratik eğitim mücadelesine çağırıyoruz! Bizlerin bir araya gelmesini, sorgulamasını ve değiştirmesini istemeyenlere karşı yan yana gelmeli böylelikle oyunlarını bozmalıyız. Üniversitelerimize ve akademiye bizler sahip çıkmak zorundayız! Laik, bilimsel ve demokratik bir eğitim için birleş, örgütlen, değiştir!”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler