EBA için çatıya çıkan öğrenci düşerek öldü

İstanbul Esenyurt'ta internet alt yapısında sorun olduğu için EBA'ya giremeyen 8 yaşındaki Çınar Mert'in babası komşudan hat çekmek için çatıya çıktı. Çınar Mert de babasının peşinden gitti ancak düşerek öldü. Baba Önder Mert: "Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey."

EBA için çatıya çıkan öğrenci düşerek öldü

 

Koronavirüs nedeniyle yeniden başlayan uzaktan eğitim zorluklarla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) bağlanma sorunları bir öğrencinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Evrensel’in haberin göre, İstanbul Esenyurt'ta internet altyapısında sorun olduğu için EBA'ya giremeyen sekiz yaşındaki Çınar Mert’in babası komşudan hat çekmek için çatıya çıktı. 

Çınar Mert de babasının peşinden gitti. Ancak Çınar ayağının kaymasıyla dördüncü kattan düşerek hayatını kaybetti. 

Baba Önder Mert olayı şöyle anlattı:

“İnterneti devletin vermeyişinden dolayı, bizim de kendi internetimiz olmayışından dolayı kısa süreliğine komşudan interneti çekmek için çatıya çıktım. Çünkü ‘Alt yapı sorunu olduğu internetin on gün sonra kurulacağını’ söylediler. Oğlum derslerden geri kaldığını söyledi. Çok ısrar etti. Komşu ile konuştum çatıya çıktım, o da arkamdan gelmiş tabii daha sekiz yaşında bir çocuk. Ben uğraşırken o da havalandırma boşluğuna düşüyor.”

Her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyleyen Baba Önder Mert, “Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey” dedi.

“Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti” diye isyan eden baba, “Eğitim sistemimizi sıfırladılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ciğerimiz yandı. Ne diyelim” diye konuştu. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler